chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві пройде перший фестиваль коміксів і фантастики Comic Con

04 червня 2015 о 17:00

В перші вихідні літа, 6-7 червня, в Києві вперше пройде фестиваль популярної культури Kyiv Comic Con. Захід відбудеться в Українському домі.

Цей фестиваль вже більше 40 років збирає шанувальників популярної культури в Сан-Дієго (США). Також аналогічні фестивалі кожен рік проходять в Канаді, Франції, Великобританії, Німеччини, Італії, Польщі, Австралії, Індії, Японії.

На фестивалі відтворять атмосферу фантастичного світу супергероїв, настільних і відеоігор, коміксів і аніме. Організатори обіцяють цікавих гостей: акторів, художників, письменників, гейм-дизайнерів. Будуть організовані покази та обговорення кіноновинок і кінокласики, турніри з відео і настільним іграм.

Також будуть представлені магазини сувенірної продукції та іграшок, косплеєрів в костюмах улюблених героїв і рольовиків, клуби настільних ігор і DnD-шників, геймерів, анімешників, фанатів коміксів і багатьох інших «гіків» . Для дітей буде тематична майданчик і інтерактивно-освітні заходи.

«Сама первісна мотивація — створення платформи для залучення людей в наші хобі. Ідея витала в повітрі, останній рік багато говорили на цю тему з друзями, постійно виникала думка „От добре б...“. А потім просто вирішили перейти від слів до дій.

Поняття „Франшиза Комік Кона“ не існує в принципі. Є найбільший фестиваль в Сан-Дієго, але навіть в Америці він не єдиний, більш того, він не має ніякого відношення до Комік Кону в Нью-Йорку, наприклад. Назва загальне — так, для нас воно звучить як бренд, але насправді це всього лише „конвенція коміксів“, звичайне словосполучення.

У Сан-Дієго не ганяли — у нас ще все попереду. Але дуже багато читали і дивилися на цю тему, так що маємо майже повне уявлення про атмосферу і заходах.

Звичайно, завжди є побоювання і сумніви, але з іншого боку, якщо не почати робити масштабні фестивалі на цю тематику, боюся, все так і залишиться. Для нас дуже важливо донести до людей думку про те, що популярна культура і гик-культура — це саме культура, над якою варто думати, аналізувати її, намагатися зрозуміти.

Кожен регіональний Комік Кон має свою специфіку. Наприклад, більшість Комік Конів — це яскраві декорації та косплей, але ось наприклад гучні прем'єри і дуже зіркові гості — це в першу чергу Сан-Дієго, інші фестивалі таким похвалитися не дуже можуть. Акцент на тематиці та заходах різного штибу всі фестивалі виставляють по-своєму.

Kyiv Comic Con також має свою специфіку. Наприклад, в цьому році у нас більше буде представлений український продукт, хоча чекаємо підтвердження також іноземних гостей. Ми багато уваги приділяємо блокам кіно, літератури, настільних ігор. Буде дуже багато конкурсів з цінними призами — як для фахівців, так і для публіки» — каже організатор фестивалю Марія Шагури.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути