chrome firefox opera safari iexplorer

World Press Photo вперше приймає Україна

06 червня 2015 о 14:05

Вперше в історії головного міжнародного конкурсу медійної фотографії World Press Photo участь українських представників буде оформлена у вигляді окремої експозиції під назвою «Український виклик». Про це повідомляє прес-служба каналу «1+1».

 Роботи двадцяти двох українських фотожурналістів, які взяли участь у всесвітньо відомому конкурсі World Press Photo, будуть представлені на виставці, що буде проходити 10-30 червня в Національному музеї Тараса Шевченка.

Нагадаємо,Україна вперше в історії конкурсу приймає виставку на початку світового турне, майже відразу після її презентації в Нідерландах — країні-організатора конкурсу. Відкриття фотовиставки відбудеться 10 червня в Національному музеї Тараса Шевченка, в Києві. Ведучою церемонії стане Наталія Мосейчук, телеведуча ТСН каналу «1+1».

 На виставці можна буде ознайомитися з унікальними фотороботами конкурсантів World Press Photo15 про драматичні події, які пережила Україна в минулому році. Проект реалізується у партнерстві з громадською організацією «Камера обскура», Школою фотографії Віктора Марущенка.

За результатами голосування будуть визначені троє переможців, які отримають цінні призи від компаній Canon і EastPack на церемонії нагородження 30 червня. Головний приз «Українського виклику» за перше місце — камера Canon EOS M3.

Також під час виставки буде відкритий для відвідування мультимедійний спецпроект інтернет-журналу Bird in Flight. За підтримки фотобанку Depositphotos журнал представить унікальну підбірку проектів українських фотографів різних років.

World Press Photo — найавторитетніший міжнародний щорічний огляд фотожурналістики, який багато в чому визначає стандарти професії. Щороку міжнародне незалежне журі, що складається з професійних фотографів і фоторедакторів ЗМІ, оцінює роботи претендентів у 9-ти різних категоріях, представлені фотожурналістами, агентствами, газетами і журналами з усіх куточків світу.

Нагадаємо, що серед цьогорічних переможців конкурсу World Press Photo  були фотографії і з України. Джером Сессіні з фото агенції Magnum Photos отримав першу та другу премію у категорії Spot News із двома фото-есеями з України. Перший знятий після катастрофи літака Malaysia Airlines Flight у липні, другий — наприкінці протестів на Майдані Незалежності у Києві у лютому. Крім того у категорії General News також перемогло фото з України. На знімку Сергія Ільницького (European Pressphoto Agency) зафіксовано мінометний обстріл у Донецьку.

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути