chrome firefox opera safari iexplorer

З 23 червня на «шенген» українці здаватимуть відбитки пальців

02 червня 2015 о 15:55

З 23 червня в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони запроваджують Візову інформаційну систему. Відповідно до нових правил, українці, які хочуть отримати шенгенську візу, повинні особисто з’явитись із документами у консульську установу чи пункт прийому візових анкет та надати свої біометричні дані – відбитки пальців.

Про це 2 червня на прес-конференції повідомив Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

Згідно зі змінами, процедура прийому документів стане дещо тривалішою – здача відбитків усіх десяти пальців рук забиратиме трохи часу. Водночас, всі інші процедури, сам принцип складання документів залишаються незмінними.

Звільняються від зобов’язання здавати відбитки пальців діти до 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, а також голови держав та члени національних урядів (у тому числі члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційним візитом.

Генконсул зазначив, що наразі, оскільки система лише впроваджується у життя, відбитки пальців братимуть щоразу при подачі документів на отримання шенгенської візи. У подальшому передбачається, що їх можуть брати раз на п’ять років.

«Принцип представлення особи у консульстві тепер стає неможливим. Відтак, нові правила особливо стосуються туристичних агенцій, які організовують групові туристичні поїздки. Роль турбюро, як посередника, з введенням біометричних віз, завершується, тепер кожен учасник такої групи змушений особисто прийти з документами і здати відбитки пальців», – наголосив Ярослав Дрозд.

Водночас, за його словами, турфірми й надалі працюватимуть і шукатимуть можливості для організації групових турів. Так, вони можуть допомагати туристам з підготовкою документів, домовлятись, до прикладу, із візовим центром про конкретний день здачі документів та біометричних даних для усіх учасників групи – у даному випадку з Львівського консульського округу (відбитки пальців здаються за місцем реєстрації).

«Ми прийняли рішення, що до 19 червня включно можна ще подавати документи за старими правилами. 22 червня польські консульські установи не прийматимуть візових анкет на отримання шенгенських віз, а вже з 23 червня почне діяти нова система з наданням біометричних даних», – підсумував Генконсул РП у Львові.

Додамо, що присутні на прес-конференції представники туристичних фірм мали чимало запитань, а також пропозицій до нової системи оформлення шенгенських віз. Часто наголошувалось, що з її запровадженням «важливо не вбити туризм». Відтак, вони домовились зустрітись з представниками Генконсульства РП у Львові через шість-вісім тижнів і детальніше обговорити нові правила.

Джерело: ZIK
Розділи: Туристичні новини

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути