chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти намалювали найдовший Петриківський розпис

09 липня 2015 о 14:00

В селі Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області, що колись мало назву Петриківка, створили найдовший в Україні петриківський розпис. Паркан одного з місцевих підприємств відтепер прикрашатиме традиційний український орнамент.

Як повідомляє кіровоградський портал “Гречка”, з 15 травня 36 студентів факультету декоративно-прикладного мистецтва Олександрійського училища культури у вільний від навчання час розмалювали залізобетонну огорожу підприємства. На 55 прольотах паркану розміром 4 на 2,5 метри нанесли петриківський розпис.

Представник Книги рекордів України Лана Вєтрова зареєстрували новий рекорд — петриківський розпис довжиною 218 метрів та загальною площею 273,5 квадратних метрів. Попередні рекорди були встановлені у Петрівцях Дніпропетровської області та на військовій базі Азову — 122 та 133 метри відповідно.

Петриківський розпис, або «петриківка» —декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.

Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути