chrome firefox opera safari iexplorer

Кемпінги в Україні: пережиток «дикого» відпочинку, чи сучасна зона комфорту?

03 серпня 2015 о 12:48

Ще до того як вдарила криза і туристи пересіли з літаків на автомобілі та автобуси, виникла проблема облаштування справжніх кемпінгів в Україні. І це треба було робити з нуля та спираючись на європейський досвід, бо ті залишки, що дісталися у спадок від радянської туристично-кемпінгової минувшини, повноцінними майданчиками для відпочинку назвати ніяк не можна, хоч деякі з них на свій час були дуже навіть пристойними.

navkolosvitu.net.ua

 navkolosvitu.net.ua

Нині в Україні, за словами експертів, налічується не більше десятка облаштованих кемпінгів, все інше, що гордо носить цю назву – не більше, ніж майданчики для стоянки автомобілів, які, на жаль, не можуть забезпечити автотуриста навіть елементарними умовами проживання.

Що таке повноцінний кемпінг?

Деякий час тому кемпінги не мали жодної популярності, а автомандрівники навіть обурювалися, з якого це дива вони мають платити за стоянку, якщо є можливість зупинитися де завгодно й організувати ночівлю, розбивши намет. У багатьох поняття кемпінгу досі асоціюється з так званим «диким» туризмом – на природі без належних умов.

Сучасні кемпінги потроху ламають сталі стереотипи, пропонуючи караванерам та кемперам:

  • безпеку;
  • паркування;
  • комфорт;
  • варіанти вибору місця проживання (літній бунгало, всесезонний будинок, намет, своє власне «житло» – причіпний будиночок на колесах чи кемпер на основі мікроавтобуса).

Кемпінг – це спеціально відведена огороджена територія, що охороняється. Заїжджаючи сюди, можна розраховувати на доступ до елементарних благ цивілізації: душу, загальної кухні, електроструму.
Оселяючись у літньому будиночку, капітальній споруді чи розраховуючи на місце для намету, турист не лише платить різну суму, а й отримує місце тимчасового проживання на різних умовах: подорожучи з наметом, не переймаються питанням бронювання – на території кемпінгу, як правило, завжди можна знайти куточок для того, щоб поставити тимчасове житло. А коли ви розраховуєте на будиночок, то бронювання обов’язкове.

Ще один нюанс: в Україні навіть найнеоблаштованішу територію можуть назвати кемпінгом і дерти за стоянку чималі гроші. Треба вчитися відрізняти справжню зону комфорту від зони чийогось заробітку на рівному місці. Власне, кожен автотурист має право на справжній відпочинок, як і право вибору кемпінгу.
Дорогі кемпінги, крім найнеобхіднішого, можуть запропонувати туристам ще й послуги торгових точок, ресторанів, басейни, дитячі майданчики. Будьте готові до того, що деякий сервіс треба оплачувати окремо.
Середня ж ціна стандартного (без витребеньок) українського кемпінгу – 80-200 грн. за добу.

14

Де ж вони, ці кемпінги?

У різних куточках України, де розташовані найпопулярніші курортні зони, можна натрапити й на доволі пристойні кемпінги, що повністю виправдовують свою назву та сутність.

Кемпінг «Пролісок», Київ, Святошинський район, в межі міста. Сучасний газифікований кемпінг, є телебачення, інтернет. Функціонує ресторан та продуктові магазини. Комфортабельна кімната відпочинку, водопостачання та каналізація для авто будиночків. Дозволений ввіз собак. Для тварин передбачене місце вигулу й душ.

Одеська область

«Кльове місце» – готель, наметове містечко. Розташування – в районі курорту Затока, на смужці суші між Чорним морем та Дністровськм лиманом. Номери – стандарт та люкс. Водопостачання, телебачення, холодильники, кондиціонери. Територія наметового містечка чиста, в наявності літній душ, туалет, автостоянка. Працює літнє кафе, де можна замовити комплексні обіди чи насолодитися прохолодними напоями.

Карпати

Кемпінг «Над водоспадом» у Шешорах. Ця місцина – найтепліша та наймальовничіша в українських Карпатах, входить до складу національного парку «Гуцульщина».
Кемпінг розташований вздовж гірської річки у точці спадання води. Територія озеленена, освітлюється вночі. Проживання у наметах на 2-8 чоловік. Можливе використання телевізорів, розкладних столиків та стільців за додаткову плату. Мангали – біля кожного намету, у душі наявна гаряча вода.
Є спортивні та дитячі майданчики. Усі цінні речі можна здати на зберігання адміністратору. Розваги – риболовля, збирання грибів та ягід, екскурсії у гори.

21 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути