chrome firefox opera safari iexplorer

Що ви не знали про книги? 30 маловідомих фактів

31 серпня 2015 о 15:18

Читати про книги так само цікаво, як і читати самі книги. Часто одна деталь може змінити сприйняття оригінального тексту. У підбірці – книжкові факти, яких ви могли не знати.

фото: uglydogbooks.com, wrbh.org, hancock.k12.ky.us, pledgeabook.com,milo.lib.ia.us, jeffbullas.com

ФОТО: UGLYDOGBOOKS.COM, WRBH.ORG, HANCOCK.K12.KY.US, PLEDGEABOOK.COM,MILO.LIB.IA.US, JEFFBULLAS.COM

1.  «Аліса в країні чудес» була заборонено в Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.

2. Дж. Р. Р. Толкін друкував всю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями.

3. У «Казках 1000 і 1 ночі» Аладдін спочатку був китайцем.

4. Книга Джастіна Бібера входить до списку бестселерів за версією New York Times (так-так, він теж вміє писати).

5. Бібліотека Гарвардського університету зберігає 4 юридичні книги, написані на людській шкірі.

6. Книга «Подорожі Гуллівера» описала розмір і швидкість обертання місяців – супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.

7. «Пригоди Тома Сойєра» – перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.

8. Книги про Гаррі Поттера – найбільш заборонені в Америці через «пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей».

9. У романі американського письменника Натаніеля Веста «День сарани» (1939) є персонаж на ім'я Гомер Сімпсон.

10. Володимир Набоков писав «Лоліту» в блокноті під час поїздок по Америці для колекціонування метеликів. Дружина письменника Віра завадила йому спалити начерки роману.

11. Найбільш продавана у Великобританії книга всіх часів – «50 відтінків сірого».

12. «Вінні-Пух» був спочатку заборонений в Америці, Туреччини та Великобританії. Тут зіграло роль не тільки наявність розмовляючих тваринок, але і той факт, що малюк П'ятачок викликав негативну реакцію у мусульманській частині читачів.

13. Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.

14. «Робінзон Крузо» вважають першим англійським романом.

15. До речі, роман про пригоди Робінзона має продовження, в якому герой терпить аварію корабля біля берегів Південно-Східної Азії і змушений добиратися до Європи через всю Росію. Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму у Тобольську.

16. Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і коштує зараз 8 млн доларів.

17. Найпопулярнішим письменником всіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.

18. Було видано вже більше двох мільярдів книг. Найбільш ходовою книгою залишається Біблія. Друге місце займає «Книга рекордів Гіннесса».

19. Александр Дюма наймав романіста Огюста Маке, щоб той допоміг іменитому автору написати «Трьох мушкетерів» і «Графа Монте-Крісто».

20. Франц Кафка перед смертю просив свого друга Макса Брода спалити всі його роботи. «Замок», «Процес» і «Америка» були опубліковані проти волі письменника.

21. «Мобі Дік» Германа Мелвілла був спочатку опублікований без епілогу через збій принтера.

22. Чарльз Діккенс писав «Різдвяну історію» протягом шести тижнів.

23. У найпершому коміксі «Супермен» головний герой був лисим і страждав манією величі.

24. Барбара Картленд, найбільш плідний автор за версією «Книги рекордів Гіннеса», писала по роману кожні два тижні.

25. Першим романом в історії вважається японська «Повість про Ґендзі» (близько 1007 року), авторство якої приписується Мурасакі Сікібу, дамі при дворі імператриці Сьосі.

26. Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п'єс.

27. У назві роману Льва Толстого «Війна і мир» слово «мир» вжито як антонім війні (дореволюційне «миръ»), а не в значенні «навколишній світ» (дореволюційне «міръ»). Всі прижиттєві видання роману виходили саме під назвою «Война і миръ», проте через друкарські помилки в різних виданнях у різний час, де слово написали як «мiръ», досі не вщухають суперечки про істинне значення назви роману.

28. В'язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в'язниці була ув'язнена знаменита Французька енциклопедія, складена Дідро і Д'Аламбером. Книгу звинувачували у тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.

29. Творчість одного з популярних сучасних авторів – Паоло Коельо – повністю заборонена в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.

30. Вперше «Гамлета» російською мовою переклав письменник Олександр Сумароков, переклавши назву як «Омлет, принц Датський».

 

Джерело: Твоє місто
Розділи: Суспільство

13 грудня

Інші дати
День Святого Андрія Первозванного
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння. Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
Розгорнути
Народився Микола Хвильовий
(1893, м. Тростянець, Сумська область – 1933) – український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Автор поетичних збірок «Молодість», «Досвітні симфонії», збірок оповідань «Сині етюди», «Осінь», романів «Вальдшнепи», «Санаторі, Сентиментальна історія»», новели «Я (романтика)».
Розгорнути