chrome firefox opera safari iexplorer

Батьки й учителі проти шкільної 12-річки, — опитування

15 вересня 2015 о 12:29
profspilka.kiev.ua

Батьки та вчителі не підтримають ініціативу введення в Україні 12-річної системи загальної середньої освіти.

Такі дані соцопитування оприлюднила сьогодні на прес-конференції в Укрінформі голова Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не дістало підтримки батьків та вчителів ініціатива із запровадження 12-річної системи загальної середньої освіти. Проти такої пропозиції виступає близько 70% опитаних батьків та 68% педагогів», — повідомила Бекешкіна.

Водночас вона зауважила, що серед директорів шкіл немає однозначної позиції щодо цієї ініціативи.

Так само не знаходить підтримки ідея скорочення літніх канікул — 90% батьків та 92% педагогів висловились однозначно проти.

Бекешкіна також зауважила, що не підтримують більше половини опитаних вчителів (54%) та майже половина батьків (48%) впровадження триетапної системи у середній школі. Водночас серед директорів шкіл ця ініціатива знаходить певну підтримку (41%).

Згідно з соцопитуваннями, переважна більшість батьків вірить у можливість проведення реформи в середній школі (62%).
Водночас вчителі та директори вірять у успішність реформи освіти відчутно менше — 46%.

Бекешкіна повідомила, що основною проблемою опитувані вважають недоліки у вищій освіті, те, що вона відірвана від життя та не визнання українських дипломів за кордоном.

Вона також повідомила, що більшість опитуваних вважають, що середня зарплата молодого вчителя має становити близько 4 тис. грн, а вчителя досвідченого — 8 тис. грн.

Опитування серед батьків, вчителів та директорів шкіл проводилось у період з 5 червня по 12 вересня Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» на замовлення БФ «Інститут розвитку освіти».

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі