chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра стартує восьмий ГогольFest

16 вересня 2015 о 13:38

На фестивалі сучасного мистецтва, який розпочинається у Києві, можна буде зіткнутися ніс до носа з Гоголем і перетнутися з Миколою Васильовичем на межі війни, мистецтва та миру, повідомляє Україна молода.

Що в меню?

«Дегустуй завтра уже сьогодні» — головний месидж цьогорічного фестивалю. Дегустувати буде що. Понад 500 подій протягом 11 днів відбудуться на новій локації ГогольFest — на території столичного «Експоцентру України». Буде все: театр, кіно, академічна та альтернативна музика, візуальна та танцювальна програми, література та fashion-art. Своє мистецтво представлять не лише українці, а й гості з Іспанії, Ізраїлю, Швейцарії, Нідерландів, Польщі, Франції, Німеччини та інших країн.

Незважаючи на складнощі організації та екстрений переїзд, організатори налаштовані оптимістично. «Освоювати ВДНГ, по-перше, дуже цікаво, по-друге, для нас це виклик, оскільки це величезний виставковий простір», — зазначив засновник фестивалю Владислав Троїцький. У день відкриття захід розкинеться на 17 виставкових павільйонів.

Ігровий момент

Кураторка театральної програми Наталя Ворожбит цьогоріч представить насичену та потужну програму. Кількість, очікується, матиме знак рівності з якістю. У перший же день фестивалю її відкриє новий проект «Мистецтво війни» у постановці Владислава Троїцького, який активно долучився до театральної програми. Актори театру «ДАХ» під музику Баха і Генделя розіграють легендарний китайський трактат про війну під акомпанемент українського піаніста Олексія Ботвінова. Спеціально для ГогольFest режисер разом із російсько-американським диригентом Дмитром Яблонським готує ще одну прем’єру — «Мистецтво світу». Цей проект стане синтезом циркового мистецтва, класичної музики і японського трактату про мистецтво світу.

Одна з найбільш очікуваних подій ГогольFest — передпрем’єра нового спектаклю гурту Dakh Daughters «Як я була Алісою...», який повністю дівчата представлять наступного року. Проект — це шість різних історій, об’єднаних темами дитинства, дорослішання і любові. Основа перформансу — «Пісні пісень» Старого завіту, «Аліса в країні чудес» Льюїса Керолла, народна пісня «Ходи-ходи, наша панночка», а також особисті історії та випадки музиканток.

Окрім того, у фокусі фестивалю — молодий український кінематограф. Спеціальні програми для ГогольFest підготували Docudays UA і Одеський кінофестиваль. Відбудеться прем’єра документальної стрічки «Імміграніада», що розповідає про життя українських іммігрантів у Європі, покажуть закарпатський анімаційний серіал «Наша файта», створений за прикладом культових «Сімпсонів» і «Південного парку», а також фільм «Під електричними хмарами».

Рух тіла, звуку і слова

Танцювальна та музична програми насичені іноземними виконавцями. Серед найочікуваніших гостей — ізраїльський танцівник і хореограф Ерез Зоар, який працює в трупі Batsheva Dance Company, однієї з найкращих танцювальних компаній світу. З Іспанії з концертом і майстер-класом завітають музиканти з I am Dive. Канаду представлять колоритні джазмени з Tcha-Badjo. Також на фестивалі виступить швейцарська група The Peacocks, у музиці якої вживаються панк-рок зі свінгом.

Не менш очікуваним є український проект «.avi» від музичної агенції «УХО». У його основі — три сети аудіо-візуальної імпровізації. За словами співзасновниці агентства Саші Андрусик, проект об’єднає нову академічну музику і малювання-імпровізацію, «Просто під час концерту художники створюватимуть візуальний контент у живому часі», — пояснює вона.

Літературна програма насичена поетичними читаннями, лекціями та дискусіями. За словами кураторки Анастасії Євдокимової, специфіка блоку полягає у тому, що вибудована певна еволюція слова від текстів про війну, що розпочнуться з читань віршів Сунь-Дзи, а завершаться блоком читань «Білі прапори», що символізує прагнення до миру.

Власне, увесь фестиваль (як мікс слів, рухів, дій, думок, бачень) спрямований у бік мистецтва миру, якого нам треба вчитися уже зараз, щоб коли він настане, то життя в одній країні не було проблемою кожного з нас зокрема і всіх загалом.

КАСА

Вхід на фестиваль — 50 гривень, у день відкриття дорожче — 80 гривень. Вхідний квиток дає право входу на територію фестивалю та відвідування безкоштовних заходів, на деякі заходи доведеться придбати окремий квиток.

Щодня фестивалити збираються до 23.30; у будні починатимуть із 15.00, у вихідні — з 12-ї.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути