chrome firefox opera safari iexplorer

У луцькій пам'ятці національного значення облаштовують кафе

10 листопада 2015 о 14:12
wikimapia.org

Управління культури обласної державної адміністрації надіслало інформацію щодо монастиря бернардинів у Луцьку. Так, згідно з відповіддю, про жодні реконструкції та ремонти, як і суборенду приміщення управлінню невідомо.

Лист від управління культури, адресований Комітету захисту національної спадщини оприлюднив на своїй сторінці луцький краєзнавець Ігор Левчук, повідомляють Волинські новини.

Нагадаємо, в пам’ятці національного значення — монастирі бернардинів облаштовують чергове кафе. Вчора, 9 листопада, для ремонту в монастирських келій 17 століття привезли бетон.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 № 1805-III, об’єктом культурної спадщини є визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти (об'єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність. Пам'яткою культурної спадщини визнається об'єкт, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Найперше, що необхідно знати про пам’ятки (їх частини) – вони можуть бути відчужені, а також передані у володіння, користування чи управління іншій особі тільки за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини. Без такого погодження їх відчуження забороняється (ч. 1 -2 ст. 18 Закону).

Центральним органом у сфері охорони культурної спадщини є Міністерство культури України, якебезпосередньо курує пам’ятки національного значення. Пам’ятками місцевого значення завідують управління (відділи) охорони культурної спадщини обласних (міських, районних) державних адміністрацій, міських (сільських, селищних) рад.

В управлінні культури облдержадміністрації кажуть, що про погодження будь-яких ремонтних робіт їм невідомо.

Управління не має в своємурозпорядженні копій погоджень центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини на проведення робіт на пам’ятках.

Управління не має в своєму розпорядженні копій дозволів на проведення земляних робіт і погоджень археологів на їх проведення в охоронній зоні пам’яток і в них безпосередньо.

Управління наразі не має у своєму розпорядженні діючих охоронних договорів на зазначені пам’ятки. Оскільки відповідно до пункту 2 Порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщина, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001року № 1768, власник пам’ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа), користувач зобов'язаний укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини, яким у цьому випадку є управління культури Луцької міської ради.

Орган охорони культурної спадщини Луцької міської ради — управління культури не інформував управління культури облдержадміністрації про проведення робіт на цих пам’ятках та про можливі порушення при їх проведенні.

Управлінню невідомо, ким проводяться ці роботи. Управління не має в своєму розпорядженні копій ліцензії на проведення цих робіт на пам’ятках.

Для отримання інформації, якою не володіє управління культури облдержадміністрації, у відповідності до ч.З ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ваш запит надісланий належним розпорядникам інформації управлінню культури Луцької міської ради, Канцелярії Митрополита Луцького і Волинського У ПІД КП та Дочірньому підприємству «Волинські старожитності» Державного підприємства НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, ідеться у відповіді.

Додамо, що в Луцькій міській раді про реконструкцію пам’ятки національного значення знають. Причому, знають і про те, що жодних дозволів на реконструкцію ніхто не давав, але зупиняти роботи ніхто не збирається.

«Ми в курсі. Я так розумію, що там йдуть ремонтні роботи з відновлення гідроізоляції. А також облаштовується нове кафе. Уже друге. Дозволів жодних немає», — свого часу зауважував головний художник міста Ярослав Матвіїв.

До слова, згідно з планом детальної забудови Театрального майдану, в приміщенні монастиря розташована лише бібліотека для юнацтва. Хоча насправді бібліотека займає там невелику частину приміщень. Нині в келіях — чимало магазинів, офісів та кафе, в яких замінювали і вікна, і двері.

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути