chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили першу в Україні реставраційну медіа-виставку

26 листопада 2015 о 14:00
zaxid.net

У львівській  галереї «Дзиґа» триває перша в Україні реставраційна медіа-виставки «Ікона».

Експозиція представляє 5 відреставрованих ікон зі збірки сакрального мистецтва монахів Студитів. Поряд з іконами розміщені екрани. Відеосупровід до кожної роботи дозволяє побачити, що відбувалося з творами до моменту їх експонування.

Відображені у відеоролику етапи роботи привідкриють глядачам таємниці реставрації і показують, старовинні ікони  отримали друге життя.

Орагнізатори цієї унікальної виставки, ГО «Об’єднання реставраторів», вважають, що вона ознайомить відвідувача з всіма процесами та змінами, що відбуваються з творами за лаштунками. Завдяки відео глядач опиняється у реставраційній майстерні, вхід до якої традиційно є обмеженим.

Організатори – спільнота молодих художників-реставраторів, котрі бачать своїм завданням збереження та популяризацію охорони пам’яток культури та мистецтва України.

«Ідея проекту виникла в реставраційній майстерні під час обговорення можливості робити відеодокументацію реставраційних процесів. І згодом переросла в виставку. Авторами ідеї є Поліна Сьомочкіна та Олег Карапінка. Схожі проекти в Україні не відбувались. Нам не відомо чи щось подібне реалізовували за кордоном. Наразі ми отримали пропозицію повезти виставку до Польщі», — розповіла ZAXID.NET одна із організаторок проекту Леся Гануляк.

«Для нас цей проект також певного роду експеримент – раніше такі зйомки не практикувались… Так вже повелося, що коли робота здається рутинною і безкінечною ми відкриваємо фотографії зроблені в день поступлення твору на реставрацію і тоді стає якось тепліше на душі і щасливіше на серці бо можна побачити яких колосальних змін ти досягнув своєю наполегливістю», — пишуть молоді реставратори на своїй сторінці у Facebook.

Проект здійснено завдяки доброчинним внескам на платформі спільнокошту та за підтримки міської ради Львова.

Оглянути експозицію можна до 6 грудня. «Проект існуватиме після закриття виставки в мережі. Зараз ми обговорюємо в якому форматі. Також плануємо показати виставку в інших містах України. Є бажання розвинути цю ідею до більших маштабів, відзняти складніші процеси, показати глядачу найцікавіші твори і кадри. Можливо, зробити відео більш художнім, не обмежуючись технічною фотофіксацією», — говорить Леся Гануляк.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути