chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили першу в Україні реставраційну медіа-виставку

26 листопада 2015 о 14:00

У львівській  галереї «Дзиґа» триває перша в Україні реставраційна медіа-виставки «Ікона».

Експозиція представляє 5 відреставрованих ікон зі збірки сакрального мистецтва монахів Студитів. Поряд з іконами розміщені екрани. Відеосупровід до кожної роботи дозволяє побачити, що відбувалося з творами до моменту їх експонування.

Відображені у відеоролику етапи роботи привідкриють глядачам таємниці реставрації і показують, старовинні ікони  отримали друге життя.

Орагнізатори цієї унікальної виставки, ГО «Об’єднання реставраторів», вважають, що вона ознайомить відвідувача з всіма процесами та змінами, що відбуваються з творами за лаштунками. Завдяки відео глядач опиняється у реставраційній майстерні, вхід до якої традиційно є обмеженим.

Організатори – спільнота молодих художників-реставраторів, котрі бачать своїм завданням збереження та популяризацію охорони пам’яток культури та мистецтва України.

«Ідея проекту виникла в реставраційній майстерні під час обговорення можливості робити відеодокументацію реставраційних процесів. І згодом переросла в виставку. Авторами ідеї є Поліна Сьомочкіна та Олег Карапінка. Схожі проекти в Україні не відбувались. Нам не відомо чи щось подібне реалізовували за кордоном. Наразі ми отримали пропозицію повезти виставку до Польщі», — розповіла ZAXID.NET одна із організаторок проекту Леся Гануляк.

«Для нас цей проект також певного роду експеримент – раніше такі зйомки не практикувались… Так вже повелося, що коли робота здається рутинною і безкінечною ми відкриваємо фотографії зроблені в день поступлення твору на реставрацію і тоді стає якось тепліше на душі і щасливіше на серці бо можна побачити яких колосальних змін ти досягнув своєю наполегливістю», — пишуть молоді реставратори на своїй сторінці у Facebook.

Проект здійснено завдяки доброчинним внескам на платформі спільнокошту та за підтримки міської ради Львова.

Оглянути експозицію можна до 6 грудня. «Проект існуватиме після закриття виставки в мережі. Зараз ми обговорюємо в якому форматі. Також плануємо показати виставку в інших містах України. Є бажання розвинути цю ідею до більших маштабів, відзняти складніші процеси, показати глядачу найцікавіші твори і кадри. Можливо, зробити відео більш художнім, не обмежуючись технічною фотофіксацією», — говорить Леся Гануляк.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

22 травня

Інші дати
Микола Гринько 
1920 – український кіноактор. Фільми: «Тарас Шевченко», «Андрій Рубльов», «Солярис», «Ати-бати, йшли солдати…», «Двадцять днів без війни», «Сталкер», «Ярослав Мудрий», «Пригоди Буратіно» та ін.
 
 
Розгорнути
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути