chrome firefox opera safari iexplorer

Як міліціонери «трансформуються» у нових поліцейських

12 листопада 2015 о 11:14

7 листопада припинила своє існування українська міліція та почала діяти Національна поліція України. Якщо появу у липні цього року на вулицях столиці перших екіпажів патрульної поліції помітили і ще довго обговорювали чи не всі громадяни, після появи Національної поліції якихось зовнішніх змін між нею та міліцією люди “на око” не відчули. Навіть вивіски на вже не існуючих управліннях і відділах міліції наразі залишаються старими, пише Високий замок.

У тому, що міліції вже не існує, першими переконалися журналісти, які спеціалізуються на правоохоронній тематиці. Замість відділів зв’язків з громадськістю обласних управлінь міліції зведення про криміногенну ситуацію почали надсилати комунікаційні відділи поліції. Та працівники новоствореної структури, помітив, розповідаючи про роботу правоохоронців, деколи за старою звичкою називають поліцейських міліціонерами.

Зарплата у вчорашніх міліціонерів, які з 7 листопада вважаються тимчасово виконую­чими обов’язки поліцейських, поки що також залишилася “міліцейською”.

Не побачите поки що на вулицях міст і правоохоронців, одягнутих у нову поліцейську форму, зразки якої вже затверд­жені Кабміном. Як пояснили у департаменті комунікації МВС, перехідні положення Закону “Про Національну поліцію” передбачають, що до 31 грудня 2016 року поліцейські можуть використовувати атрибути міліції, зокрема посвідчення, печатки та емблеми міліції і МВС. Поліцейським також дозволяється, зазначено у перехідних положеннях закону, носіння та використання форменого обмундирування міліції. “Це жодним чином не свідчить про відсутніть у них повноважень працівників Національної поліції”,— зауважили у департаменті комунікації МВС.

Щоб у суспільства не виникало сумнівів щодо необхідності реформ, кардинальні зміни не мають боляче бити по пересічних громадянах. Отож, щоб після припинення існування міліції не виникло правового вакууму, першими в штати новостворених відділів та управлінь поліції (вони вже зареєстровані як юридичні особи) зарахували працівників, які першими спілкуються з громадянами, яких обікрали чи пограбували,— працівників чергових частин і слідчих.

Припинили своє існування такі підрозділи, як УБОЗ (управління боротьби з оргзлочинністю) та УБНОН (управління боротьби з незаконним обігом наркотиків). Співробітників УБОЗ перевели в структури карних розшуків, оперативники УБНОН очікують формування БПН — Бюро протидії наркозлочинності. Та далеко не всі міліціонери-бнонівці залишаться “при справі”. Адже глава Націо­нальної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що у БПН наберуть 80 % нових працівників з незаплямованою репутацією.

У рамках створення повноцінної Національної поліції триває відбір кандидатів у бійці поліцейського загону спецпризначення КОРД (корпус оперативно-раптової дії), яким замінять колишні міліцейські загони спецпризначення “Сокіл” і “Беркут”. 9 листопада, повідомив в. о. заступника глави Націо­нальної поліції Олексій Руденко, почався другий етап відбору у КОРД — тести з фізичної підготовки. Кандидати у спец­призначенці мають пробігти за певний час крос на 2800 метрів, пройти “тест Купера” (тест на фізичну підготовку організму людини), виконати вправи з підтягування на перекладині, скласти заліки зі стрільби. Після цього кожен кандидат має випробувати на собі п’ятидобовий курс виживання.

Кандидатів у КОРД після проходження іспитів розподілять за трьома групами. Бійці першої групи в подальшому виконуватимуть функції спецпідрозділу поліції. Другою групою стануть “маршали” — поліцейські, які охоронятимуть свідків за програмою захисту. Кандидати з третьої групи увійдуть у загони, які охоронятимуть громадську безпеку під час масових заходів.

Тотальне переформатовування міліції у поліцію почнеться з переатестації всього особового складу. Як повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, жоден міліціонер не стане поліцейським автоматично. До атестації, розповів міністр, допустять міліціонерів, які рапортами висловлять бажання служити в поліції та до яких не має претензій служба внутрішньої безпеки. Після подання рапорту кожен співробітник пройде атестаційний конкурс, який незабаром розпочнуть з Києва та Київської області.

Керівний склад поліції під час конкурсу має пройти атестаційний тест, співбесіду, опитування із застосуванням поліграфа, а згодом пройти ще один тест — “благодійності, професійної етики та організаційної прихильності”. Співробітники оперативних і слідчих служб проходитимуть під час атестації професійний тест і співбесіду. Рядові співробітники (дільничні, рядовий склад відділень поліції) проходитимуть тест загальних навичок і співбесіду.

У МВС вже створили атестаційну комісію, в яку, окрім керівництва МВС, включили міжнародних експертів та громадських діячів. Атестаційні комісії незабаром створять і в регіонах.

Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути