chrome firefox opera safari iexplorer

Лижі чи сноуборд: готуємось до зимового відпочинку

15 грудня 2015 о 13:00

Ось і настає пора для всіх любителів активного зимового відпочинку: пора снігових суглобів, морозів,гарних візерунків на склі, казкового настрою та, звичайно ж, справжнього зимового відпочинку. Тут і постає питання, що ж обрати – лижі чи сноуборд?

Лижі

Батьківщиною лиж вважається Скандинавія, де були знайдені наскельні малюнки, які датуються, на хвилинку, кам’яним віком! За однією з версій вважається, що лижі виникли, як удосконалений засіб від снігоступів. Звичайно ж тоді вони використовувалися лише за призначенням – полегшували переміщення по глибокому снігу під час полювання. Скандинавці настільки любили лижі, що міфологія навіть описує бога лиж Улла та богиню охоти та катання на лижах Скейд.

Лижний спорт з’явився лише наприкінці ХІХ – початку ХХ століття. Десь приблизно у той же час і придумали лижні палиці для полегшеного та швидшого пересування.

До речі, зараз існує такий вид лижного спорту, як швидкісний спуск, у якому спортсмени досягають швидкості більше, ніж 200 км/год, а рекорд у цьом виду спорту належить французу, який розігнався до 251,4 км/год.

Що ж цікавого пишуть про сноуборд?

hero_learn-to-snowboard

По-перше, сноуборд – це зовсім новий вид спорту, який з’явився трохи більше 50 років назад. Спочатку його вважали дивним: на деяких зимових курортах сноубордистам забороняли кататися разом з лижниками. Зараз же професійно сноубордингом займаються більше 30 млн людей, а 24% любителів зимового відпочинку надають перевагу саме їм.

Середня швидкість сноубордистів складає 70 км/год, у той час, як у лижників вона становить близько 100 км/год. У 1999 році Доррен Пауелл зміг розігнатися до швидкості 201км/год, що зараз вважається світовим рекордом. До речі, психологи встановили, що лижі обирають любителі “Досягати”, а сноуборди – ті, хто любить “Вирішувати”.

Де кататись в Україні

Припустимо, ви вже визначилися, на чому ви хочете кататися (або маєте бажання спробувати обидва види спорту?), тепер постає питання, де?

На сьогодні в Україні найпопулярнішим місцем зимового відпочинку були і залишаються Карпати, які пропонують на вибір  більше 50 курортів! Найпопулярнішим залишається курорт “Буковель”, який розташований у Івано-Франківській області. Щорічно він збирає мільйони туристів. Ціни на добу тут коливаються у районі 1500—2000 грн, в суму входить прокат спорядження, проживання та добовий абонемент.

Наступним курортом, який ми можемо порадити, є Драгобрат. Розташовується у Закарпатській області. Курорт пропонує відпочинок за цінами, які є нижчими, ніж у Буковелю – приблизно 1000 грн на добу.

Також популярними курортами вважаються Пилипець та Славське. Ціни на проживання, абонемент і спорядження разом складають приблизно 500-600 грн на добу.

Прочитали? А тепер швидко збирати речі та бронювати готель, тому що охочих купити зі знижкою багато, а місць мало! Чарівного та активного відпочинку!

Джерело: inspired
Розділи: Туристичні новини

23 червня

Інші дати
Народився Михайло Матусовький
(1915, м. Луганськ – 1990) – радянський поет. Автор текстів пісень: «На безымянной высоте», «С чего начинается Родина», «Подмосковные вечера» та ін.
Розгорнути
Народилася Анна Ахматова (Горенко)
(1889, м.Одеса – 1966) - російська поетеса, літературознавець, перекладач.
«Эти очи — словно море, Волн сиянье голубых. И мое былое горе, Как пылинка, тонет в них. Эти очи — как криница. Перламутр блестит на дне, А надежда, как зарница, Сквозь ресницы блещет мне.» (Анна Ахматова, переклад вірша Івана Франка)
Розгорнути