chrome firefox opera safari iexplorer

На Чорнобаївщині відзначили 175-річчя Михайла Старицького (фото)

15 грудня 2015 о 13:36

У понеділок 14 грудня минуло 175 років відтоді, як народився видатний український поет, прозаїк, драматург Михайло Старицький. Аби вкотре згадати й вшанувати пам’ять про нашого земляка, цього дня на його малу батьківщину, в село Кліщинці Чорнобаївського району, з’їхалися гості не лише з району та області, а й зі столиці. Зокрема, на рідну землю поета завітали народний депутат України Микола Томенко, народна артистка України Наталка Сумська, від обласної влади – заступник голови  Черкаської ОДА Віталій Коваль.

111

112

1110

Із нагоди ювілею у Кліщинцях відкрили літературно-меморіальний музей імені Михайла Старицького, в якому нещодавно провели ремонтні роботи та оновили експозицію. Для цього з обласного бюджету було виділено 138 та 75 тис. грн. відповідно. Нині музей налічує сотні експонатів, серед яких і фотодокументи, особисті речі Михайла Старицького, які ще у 80-х роках минулого століття передала до музею онука письменника Орина Стешенко.

Цього дня жителі району та гості поклали квіти до пам’ятника Михайла Старицького, потім долучилися до екскурсії в музеї й урочистостей в сільському будинку культури.

113

114

Народний депутат України Микола Томенко з приємністю відзначив те, що на Черкащині відкрито надзвичайно високого рівня музей.

“Думаю, що тут обов’язково мають побувати учні не лише Чорнобаївського району, адже це земля, де мало не в кожному селі народився певний визначний діяч або класик. Таким чином ми маємо виховувати у наших дітях відчуття патріотизму, коли вони, закінчуючи тутешню школу, зможуть вже у вищих навчальних закладах держави з гордістю говорити про те, що народилися на такій славетній землі”, – сказав Томенко.

Він також передав директору музею Старицького Людмилі Харченко картину, на якій зображено родини Старицьких і Лисенків, копії листування Старицького і Івана Франка, а ще спортивний інвентар для учнів Кліщинського навчального закладу.

118

Микола Томенко також поінформував, що прийнято попереднє рішення в рамках програми “Українська книга” про видання вибраних творів Михайла Старицького. Добірка готується доктором філології, професором Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницього Володимиром Поліщуком і побачить світ у черкаському видавництві Юлії Чабаненко. Народний депутат запевнив, що буде контролювати, аби видання творів видатного українця вийшло вже наступного року.

116

117

115

Наталка Сумська, у свою чергу, була вражена грою місцевих акторів, які відтворили на сцені Будинку культури уривки з творів письменника. А ще поділилась думками про цінність театрального мистецтва та важливість пам’яті про таких видатних діячів, як Михайло Старицький – одного із фундаторів українського професійного театру.

“Період Михайла Старицького – це був той час, коли у великих містах “не модно” було бути українцем. Переїжджаючи в місто, всі переходили на російську мову, – сказав  Віталій Коваль. – Певно, саме в тій когорті однодумців перебував письменник, щоб дати можливість після Тараса Шевченка все ж розвиватись українській культурі та українському слову”.

Довідково:

На Чорнобаївщині діє 19 аматорських драматичних колективів, серед яких один має звання “народного”. Щорічно тут відбувається районний огляд-конкурс, приурочений річниці народження поета.

Також із нагоди 175-річчя поета рішенням сесії районної ради від 2015 року сільській школі присвоєно назву Кліщинський навчально-виховний комплекс ДНЗ ЗОШ I-III ступенів Чорнобаївської районної ради Черкаської області імені Михайла Старицького.

За матеріалами прес-служби Черкаської ОДА, фото – Черкаської ОДА

Розділи: Суспільство

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі