chrome firefox opera safari iexplorer

НОК закликає федерації дотримуватись трирічної заборони спортсменам виступати за інші країни

04 грудня 2015 о 15:07

Віце-президент Національного олімпійського комітету Микола Томенко поінформував, що вчора на засіданні НОКу обговорювалося питання щодо можливої зміни громадянства та виступів українських спортсменів за команди інших країн світу.

«Останніми роками деякі спортивні федерації почали погоджувати клопотання українських спортсменів про скорочення або відміну трьохрічного терміну заборони виступати за інші країни. НОК, проаналізувавши ситуацію, що склалася, одноголосно прийняв рішення про те, що необхідно чітко дотримуватися вимог міжнародної Олімпійської хартії щодо так званого «трирічного карантину», – повідомив М. Томенко.

Отож, практика, коли українські федерації йшли на поступки перед спортсменами і, як виключення, давали згоду на можливість виступати за інші країни, за сьогоднішніх обставин є неприпустимою, зауважив віце-президент НОКу.

«Тому НОК сподівається, що і наші спортивні федерації будуть дотримуватися чітких вимог чинної Олімпійської хартії, яка забороняє виступи спортсменам, що готувались та виступали за національні збірні своїх країн, виступати за інші країни протягом трьох років», – підсумував Микола Томенко.

Він також додав, що натомість держава загалом та всі структури, що відповідальні за фізичне виховання і спорт, повинні докласти усіх зусиль, щоб і методами патріотичного виховання, і методами державної підтримки зробити все, щоб молоді спортсмени України не залишали нашу державу, а вважали за честь її представляти на світовій спортивній арені.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути