chrome firefox opera safari iexplorer

Як голландські картини сварять Київ та Амстердам

09 грудня 2015 о 06:54
bbc.com

Пошуком творів мистецтва, викрадених з голландського музею понад десять років тому, які тепер ймовірно перебувають на території України, займається українське Міністерство внутрішніх справ. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Раніше про те, що голландські шедеври були виявлені в Україні, заявив музей Westfries, з якого і була викрадена колекція.

«Голландська сторона підняла це питання під час візиту президента України до Голландії. Наше МВС працює над цим питанням», — заявив у вівторок очільник українського МЗС Павло Клімкін.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що українська поліція перебуває «у повному контакті з голландською стороною».

Він також зазначив, що твори мистецтва, які, ймовірно, належать до викраденої колекції, були виявлені на одній з дач під Донецьком і існує «імовірність того, що цю колекцію намагаються продати на чорному ринку».

Розмінна монета

24 картини та 70 предметів зі срібла, які були частиною колекції творів мистецтва XVII і XVIII століть, викрали 2005 року під час пограбування голландського музею Westfries, розташованого в місті Хорн.

Музей заявив, що у липні цього року двоє чоловіків, які назвалися представниками українського добровольчого батальйону, сконтактували із посольством Нідерландів у Києві і заявили, що мають усю колекції.

«Бійці заявили, що готові передати картини Нідерландам на певних умовах, однією з яких є незалучення української влади до справи», — ідеться у повідомленні.

У музеї також стверджують, що теперішні власники мають «абсолютно нереалістичні уявлення щодо вартості викрадених картин». Вони зажадали за колекцію 50 мільйонів євро, тоді як її реальна ціна, за оцінками експерта, може становити не більше 500 тисяч євро.

Людям, які намагаються перепродати картини, запропонували компенсацію (її суму не вказують), але не отримали жодної відповіді.

Після того муніципалітет Хорна попросив міністерство закордонних справ допомогти зі справою, втім «перемовини на високому політичному рівні відбулися безрезультатно».

Музей також побоюється, що власники вкрадених витворів мистецтва спробують продати їх третім сторонам.

«Вкрадені витвори використовують як розмінну монету на непрозорій українській політичній арені, пронизаній внутрішньою боротьбою за владу, фаворитизмом та корупцією», — заявили у музеї.

Джерело: bbc
Розділи: Новини культури

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі