chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль гентешів відбудеться на Закарпатті

29 січня 2016 о 08:00

В селі Геча, що на Закарпатті, відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс гентешів (коліїв). Сюди з'їдуться кращі майстри з приготування традиційних м'иясних страв з різних країн.

Конкурс гентешів — це довгі ряди наметів, казанів і мангалів, де команди з різних країн змагаються, хто краще приготує страви зі свинини. Журі навіть дивиться за тим, як забивають свиню, як обпалюють і як білують. В Угорщині, приміром, навіть є королівське товариство гентешів, там це — шанована професія. Одна з цілей конкурсу — відродити цю шановану в минулому професію в Україні.

З позаранку до пізнього вечора різники демонструватимуть свою майстерність, а кулінари готуватимуть з парної свинини різноманітні традиційні закарпатські страви — шкварки, гурки, ковбаси, шинки, бограчі та інше. І все це під гарне закарпатське вино. Вважається, що саме воно найкраще підходить до м'ясних страв.

У період святкування у відвідувачів є можливість не тільки спостерігати спритність майстрів, ознайомитися з технологією приготування смачних м'ясних страв, але і насолодитися ними. А ближче до вечора фестиваль наповнюється шумом, чудовими емоціями і веселою народною музикою.

Фестиваль проходить щорічно в останню суботу січня у селі Геча (Берегівський район, Закарпаття) і цього року відсвяткує ювілейну дату – 10 років.

Фестиваль гентешів вважається одним з кращих і найбільш масштабних гастрономічних фестивалів Закарпаття та всієї України в цілому. Цього року він відбудеться 30 січня.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути