chrome firefox opera safari iexplorer

У 2015 році українці більше ходили в кіно

20 січня 2016 о 09:45
zz.te.ua

У 2015 році касові збори в Україні встановили рекорд. У гривні виторг зріс приблизно на третину, а кількість проданих квитків збільшилася на 8,8%, підрахували аналітики медіа-консалтингової компанії.

За період з 1 січня по 27 грудня 2015 касові збори фільмів в українських кінотеатрах склали 1,2 млрд або майже $546 млн. У цей період відбулися прем'єри 292 фільмів. Крім того, дистриб'ютори випустили в прокат 19 тематичних добірок короткометражних і повнометражних картин. Таким чином, у порівнянні з попереднім роком загальна кількість релізів зменшилася.

У порівнянні з 2014 роком касові збори у гривні виросли на 31%. Це пов’язано із тим, що ціна квитків зросла з 47 гривень до 57 гривень у середньому за один квиток. Збільшилася також кількість проданих квитків — з 19,47 млн до 21,19 млн. У доларовому еквіваленті ринок зменшився на 32% з $8 млн до 5,5 млн. Це обумовлено тільки девальвацією гривні.

Проте прокатники вважають, що цифри не є точними, адже не всі дистриб’ютори повідомляють дані про всі релізи.

«МРМ» також повідомила, що найкасовішим торік став мультфільм «Посіпаки» (приблизно 45 млн). Зауважимо проте, що станом на 3 січня 2016 року, лідером став фільм «Зоряні війни: Пробудження сили», який  зібрав в українському прокаті 55,6 млн грн.

Найуспішнішим став дистриб’ютор обох картин, компанія B&H Film Distribution,яка показала українцям 40 фільмів, які зібрали 686 млн. 8 із 10 найкасовіших фільмів на український ринок вивела саме вона.

Це — «Зоряні війни: Пробудження сили» (55,6 млн), «Форсаж 7» (46 млн), «Монстри на канікулах 2» (44,8 млн), «Месники: Ера Альтрона» (39,7 млн), «Світ Юрського періоду» (39 млн), «Сьомий син» (24,5 млн), «50 відтінків сірого» (39,6 млн).

Другий за величиною прокатник — компанія Ukrainian Film Distribution (UFD) — за рік також випустила на екрани 40 фільмів. Їх загальна каса склала 260 млн. У десятку найкасовіших релізів минулого року потрапило 2 з них: «8 нових побачень» (26,3млн) та «Марсіанин» (34 млн).

Цьогоріч у прокат вийшло 23 українських фільма, проте жоден із них до чільної прокатної десятки не потрапив. Єдиною українською стрічкою, яка повернула вкладені у неї кошти після релізу в кінотеатрах, стала «Незламна», знята разом із Росією.

Нагадаємо, що 1 січня 2016 року завершилася дія пільги, яка визначала пільговий режим діяльності галузі кінематографії. Зокрема, пункт 13 підрозділу 2 «Перехідних положень» кодексу встановлював, що тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами). Це означає, що відтепер кінотеатри мають збільшити ціну на квитки на розмір ПДВ (на 20%).

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі