chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрилась унікальна виставка свічкових картин

29 січня 2016 о 09:00
turystam.in.ua

У свічковій кав’ярні біля Домініканського собору відкрилась виставка унікальних свічкових картин «Свічка – більше, ніж світло».

Митці Львівської свічкової мануфактури презентували понад два десятки робіт, створених на основі парафіну та у різних техніках виконання. Експозиція триватиме до 1 березня. Вхід вільний!

Організатори виставки, Львівська свічкова мануфактура, вже не першим своїм проектом мають на меті показати, що свічка – більше, ніж світло. Вона має особливе значення впродовж всього життя людини, часто стає об’єктом декору інтер’єру, якоїсь важливої події. Крім того, за допомогою свічок можна створювати справжні витвори мистецтва.

Авторами картин, які представлені на виставці, є Ірина Полянська та Ірина Данилюк, художниці, які працюють у Львівській свічковій мануфактурі. За їхніми словами, парафін дуже складний матеріал, адже щоб отримати певний колір, недостатньо просто додати відповідний барвник. Річ у тім, що парафін під дією тепла чи холоду змінює свій колір, відтінок чи структуру. Тож художницям знадобилось чимало часу та терпіння, аби досягти бажаного результату.
«Ти не маєш права на помилку, — каже Ірина Данилюк. – Адже парафін дуже швидко застигає, у тебе є лише ця мить і тут ти маєш віддатись справі повністю.  Ми використовували не тільки гарячу техніку виконання, застосовували також і твердий парафін, втоплюючи його. Також у моїх роботах я парафін наносила і пензлем, що надало  зображенню цікавої об’ємної фактури».

Техніка малювання картин із парафіну нагадує енкаустику, у якій сполучною речовиною був віск. «Енкаустика свого часу була дуже поширена для малювання образів та портретів, але з часом її повністю витіснили олійні фарби. Ми вирішили спробувати щось нове і використали для малювання парафін.Для нас це дуже цікавий досвід, і, думаю, на цьому ми не зупинимося»,  — інтригує Ірина Полянська.
Нагадаємо, перша спробастворити свічкову картину відбулася в рамках Фестивалю свічок, що відбувся минулого року, 13-15 листопада. Під час заходу, відвідувачі могли спостерігати за процесом створення незвичних свічкових картин. Під час фестивалю було створено дві картини, одна з яких у гарячій техніці виконання, друга – у мозаїчній. Побачити ці роботи можна і сьогодні у Львівській свічковій мануфактурі (пл. Музейна, 1, 2-й пов.).

22 травня

Інші дати
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути