chrome firefox opera safari iexplorer

Кінець епідемії грипу

23 лютого 2016 о 16:30

Епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, що тривала чотири тижні і забрала життя 329 людей, завершилася — перевищення епідпорогів захворюваності не зафіксоване в жодній області.

Про це на брифінгу у вівторок заявив в.о. голови ДСЕС України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.

«Хочу поінформувати про офіційне завершення епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій в Україні. Підставою для цього став аналіз захворюваності за минулий тиждень, який показав, що в жодній з областей рівні захворюваності не перевищують епідпороги», — сказав Протас.

Водночас він зауважив, що в окремих територіях, зокрема в 36 адмінрайонах і 6 містах, зберігаються підвищені рівні захворюваності на грип, тому там ще продовжується карантин у 56 навчальних закладах.

Протас нагадав, що епідемія тривала впродовж 4 тижнів і, на превеликий жаль, за офіційними даними, забрала життя 329 осіб. За його словами, аналіз причин такої високої смертності свідчить про байдуже ставлення людей до свого здоров'я.

«Практично всі летальні випадки — це громадяни, які не були щеплені проти грипу і які пізно зверталися за медичною допомогою», — констатував посадовець.

У цьому контексті він повідомив, що минулого тижня МОЗ ухвалив рішення упродовж цього року провести в обов'язковому порядку профілактичні щеплення проти грипу для осіб із груп ризику.

Він нагадав, що до груп медичного ризику належать люди з хронічними патологіями дихальної, серцево-судинної системи, нирок та іншими хронічними захворюваннями, а також особи після 60 років та вагітні жінки. А до груп епідемічного ризику в перше чергу належать працівники медичної сфери, освіти, торгівлі, транспорту.

«Саме тому наші зусилля щодо збільшення охоплення вакцинацією будуть спрямовані на ці категорії», — зазначив Протас.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі