chrome firefox opera safari iexplorer

Кінець епідемії грипу

23 лютого 2016 о 16:30

Епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, що тривала чотири тижні і забрала життя 329 людей, завершилася — перевищення епідпорогів захворюваності не зафіксоване в жодній області.

Про це на брифінгу у вівторок заявив в.о. голови ДСЕС України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.

«Хочу поінформувати про офіційне завершення епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій в Україні. Підставою для цього став аналіз захворюваності за минулий тиждень, який показав, що в жодній з областей рівні захворюваності не перевищують епідпороги», — сказав Протас.

Водночас він зауважив, що в окремих територіях, зокрема в 36 адмінрайонах і 6 містах, зберігаються підвищені рівні захворюваності на грип, тому там ще продовжується карантин у 56 навчальних закладах.

Протас нагадав, що епідемія тривала впродовж 4 тижнів і, на превеликий жаль, за офіційними даними, забрала життя 329 осіб. За його словами, аналіз причин такої високої смертності свідчить про байдуже ставлення людей до свого здоров'я.

«Практично всі летальні випадки — це громадяни, які не були щеплені проти грипу і які пізно зверталися за медичною допомогою», — констатував посадовець.

У цьому контексті він повідомив, що минулого тижня МОЗ ухвалив рішення упродовж цього року провести в обов'язковому порядку профілактичні щеплення проти грипу для осіб із груп ризику.

Він нагадав, що до груп медичного ризику належать люди з хронічними патологіями дихальної, серцево-судинної системи, нирок та іншими хронічними захворюваннями, а також особи після 60 років та вагітні жінки. А до груп епідемічного ризику в перше чергу належать працівники медичної сфери, освіти, торгівлі, транспорту.

«Саме тому наші зусилля щодо збільшення охоплення вакцинацією будуть спрямовані на ці категорії», — зазначив Протас.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

25 березня

Інші дати
Народився Олександр Безбородько
(1747, м.Глухів Сумська область - 1799) – козацький полковник, світліший князь Російської імперії, канцлер уряду Катерини II, мав значний вплив на царя Павла І. Добився відновлення Генерального суду і деяких інших установ Гетьманщини, скасованих за Катерини II. Склав повний список гетьманів України, генеральних суддів і підскарбіїв, генеральних осавулів, писарів, хорунжих, а також полковників дев'яти українських полків, які становили військо гетьмана В 1805 -1807 рр. на надані ним кошти в Ніжині був заснований ліцей.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі