chrome firefox opera safari iexplorer

Розпочалась всеукраїнська акція за зняття Московським патріархатом анафеми з Івана Мазепи

22 лютого 2016 о 12:19

Тернопільська інтелігенція та релігієзнавці започаткували Всеукраїнську кампанію за зняття Московським Патріархатом анафеми з гетьмана Івана Мазепи, повідомляє «Релігія в Україні»з посиланням на Т-v.te.ua.

Неспроможність Української Православної Церкви (Московського Патріархату) скасувати анафему, накладену ще у 1708 році на гетьмана Івана Мазепу, є свідченням залежності її від Російської Православної Церкви, вважає голова Тернопільської організації Асоціації творчої інтелігенції «Світ культури» Віктор Уніят.

Через політичну вмотивованість анафеми вона не пройшла рецепцію в інших православних церквах світу.

Проти анафеми в Україні у різний час виступили найбільші християнські Церкви — УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП, окрім УПЦ (МП), яка наприкінці 2000-х років оголосила, що цим питанням займається її Богословська комісія. Досі ніяких результатів з цього приводу комісія УПЦ не оприлюднювала.

На переконання авторів теперішньої ініціативи, ідея скасування анафеми знайде широку підтримку серед громадських і політичних структур, інтелігенції і патріотів по всій Україні, особливо в умовах анексії Росією Криму та початку військової агресії проти України.

Активісти просять небайдужих приєднуватись до акції, поширювати інформацію про неї у соцмережах, вимагати у місцевих представників УПЦ (МП) публічно висловити власну позицію щодо анафеми гетьману Мазепі тощо. «Розраховуємо, також, на підтримку нашої кампанії Українським інститутом національної пам'яті, оскільки він відіграв ключову роль у декомунізації незалежної соборної України. Зараз його підтримка допоможе розвінчати російські міфи про Івана Мазепу» — каже Віктор Уніят.

Голова правління обласної Асоціації релігієзнавців Тернопільщини, доктор історичних наук Ярослав Стоцький зазначає: «Аспект зняття анафеми з українського гетьмана Івана Мазепи є виразником патріотичної свідомості кожного українця незалежно від його конфесійної чи мовної приналежності. Тому дана ініціатива є рухом до толерантності та консолідації українського суспільства, вона формуватиме протидію імперіалістичним стратегічним планам Росії в контексті т. зв. „русского мира“ і, таким чином, утверджуватиме український патріотизм і любов до України».

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути