chrome firefox opera safari iexplorer

Docudays UA-2016 знову в столиці

28 березня 2016 о 08:34


У Києві відкрився 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Він триватиме до 1 квітня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрах «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19) та «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19).

Docudays UA відкрився українською прем'єрою фільму «У променях сонця» Віталія Манського «про досконале життя в досконалій країні» – Північній Кореї. Ведучі церемонії відкриття – Майкл Щур, якого спеціально для фестивалю відпустили із полігону «Десна», та Марічка Падалко, що вже багато років поспіль розпочинає Docudays UA.

На фестивалі глядачі побачать 93 фільми із 43 країн світу. Всього на фестиваль приїде 140 учасників, з них – 60 іноземців. У програмі – оскарівські лауреати, переможці світових фестивалів документального кіно і, що особливо приємно, багато стрічок українських режисерів.

Символ цьогорічного фестивалю — «Олімпійський ведмедик» 1980 року. Олімпіада стала одним із найрадісніших епізодів у житті Радянського Союзу. «Ведмедики» досі стоять по всій Україні – при в'їзді до Києва, у парках, на вулицях. «Олімпійські ведмедики» на Docudays UA-2016 – символ подолання політичного гіпнозу та ілюзії, що всі наші проблеми хтось має вирішити за нас. Тема і центральна кінопрограма фестивалю цього року – КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ.

Вперше на Docudays UA стартує національний конкурс DOCU/УКРАЇНА. За словами піар-директора фестивалю Дар'ї Аверченко, цього року на відбір прийшло 90 заявок від українських режисерів: «12 міцних короткометражок зробили конкурс DOCU/Україна. Ще понад десяток фільмів увійшли до міжнародних конкурсних та позаконкурсних програм. Це був довгий шлях, 13 років ми привозили надихаючі фільми з усього світу. Ми започаткували освітній проект DOCU/Клас, щоб наші молоді документалісти мали змогу поспілкуватись зі знаними експертами документальної індустрії. Ми допомагали і продовжуємо допомагати молодим талантам у різний спосіб, у різних проектах, і дуже задоволені результатом».

Традиційно на Docudays UA за нагороди змагатимуться у конкурсах, – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО і DOCU/КОРОТКО. Кожен конкурс оцінює окремий склад журі. Свого переможця також оберуть студентське журі та глядачі. Організатори фестивалю традиційно вручать приз від Андрія Матросова. Усі призи мають еквівалент 1000 у. о.

31 березня фестиваль закриє прем'єра документального фільму «Маріуполіс» режисера Мантаса Кведаравічюса. Фільм-учасник Берлінського кінофестивалю — про повсякдення Маріуполя, розташованого на схід від Криму українського міста. Колись заселене греками, нині місто живе під загрозою бомбардувань. Це візуально сильна пошана кризовому місту, присвячена його поетам та чоботярам. Після Берліну «Маріуполіс» продовжує свою успішну фестивальну історію показами на Міжнародному кінофестивалі у Гонконзі (The 40th HKIFF) (КНР) та Міжнародному кінофестивалі у Вільнюсі (Vilnius IFF) «Kino Pavasaris» (Литва).


Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути