chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбувається церемонія поховання Георгія Гонгадзе

22 Березня 2016 о 12:47
dt.ua

Тіло вбитого в 2000 року українського журналіста Георгія Гонгадзе перевозять з центрального моргу до місця поховання на Подолі в Києві.

Катафалк з труною, покритий прапорами України і Грузії, покинув територію моргу в супроводі двох автомобілів поліції, мікроавтобуса і декількох автомобілів з супроводжуючими.

Кортеж проїде по центральних вулицях Києва до церкви Миколи Набережного, повідомляє DT.UA.

Раніше адвокат вдови журналіста Мирослави Валентина Теличенко повідомила, що 22 березня Георгій Гонгадзе буде похований на території церкви Миколи Набережного.

Відспівування і прощання розпочалося близько 12:00. За словами Теличенко, під час похоронної церемонії не передбачено «ніяких виступів політиків чи інших світських осіб», а в церкві, де буде проходити відспівування, буде заборонена фото та відео зйомка".

«Родина просить журналістів не звертатися за коментарями, а фотографів і відеооператорів — дотримуватися дистанції», — підкреслила адвокат.

Церква Миколи Набережного — православний кам'яний храм, що належить Українській автокефальній православній церкві. Споруджений у Києві на Подолі в 1772 році за проектом архітектора В. Р. Григоровича-Барського на місці старої дерев'яної церкви. Стоїть недалеко від річки Дніпро по вулиці Григорія Сковороди,12.

21 березня президент України Петро Порошенко вдові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославіорден «Зірка героя». Президент відзначив внесок Гонгадзе в розбудову незалежної України та його боротьбу за свободу слова.

«Ґія завжди був готовий віддати життя за Україну. І, якщо б він сьогодні був живим, він був би там – на східних кордонах. Якщо б він був живий, він би пишався цією нагородою», — відзначила Мирослава.

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні суд лишив колишньому генералові МВС Олексію Пукача довічне ув'язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з приговоромм не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка — замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе й створив слідчу групу з розслідування справи.

Розділи: Суспільство

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України