chrome firefox opera safari iexplorer

8 найцікавіших подій травня 2016 в Україні

18 квітня 2016 о 12:32

Обережно! Нашестя подій та фестивалів травня 2016 неминуче для України. Ховатися немає сенсу, тож варто гідно зустріти свята, що наближаються. Квитки на транспорт вже почали розкуповувати, а номери в готелях – бронювати. Покваптеся, аби побачити хоча б частину дійства на власні очі!

СВЯТО КОВАЛІВ, ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Ви готові дивуватися шедеврам ковальського мистецтва? Тоді вам сюди – у програмі зібрано чимало вражаючих цікавинок від майстрів ковальської справи. До того ж вподобаний до нестями унікальний сувенір ви зможете придбати на ярмарку кованих речей.

 

Джерело фото: goloskarpat.info.

Коли: з 6 по 8 травня. Детальніше про фестиваль «Свято ковалів 2016».

Де зупинитись в Івано-Франківську: апартаменти чи хостел.

ДЕНЬ МІСТА, ЛЬВІВ

День міста Лева припадає на перші вихідні травня. В цей період тут очікується епідемія фестивалів. Бажаючі відсвяткувати День міста у Львові ще встигнуть помалювати пасхальні яйця на фестивалі писанок та запастися сувенірами на Великодньому ярмарку.

Ви можете сміливо приїжджати з початку травня та насолоджуватися невгамовно святковою атмосферою міста упродовж місяця.

Джерело фото: lvivandme.blogspot.com.

Коли: 7 травня.

Де зупинитись у Львові: готель, хостел чи апартаменти краще обирати блище до центру.

ФЕСТИВАЛЬ «УГОЧАНСЬКА ЛОЗА», ВИНОГРАДІВ

Скуштувати вина на дегустації – така звичайна справа. Однак насолодитися витонченим ароматом п’янкого Виноградівського напою – справа для справжніх гурманів. Після дворічної перерви цього року очікується грандіозне масштабне дійство. Не проґавте чудову нагоду взяти участь у підтриманні культури смакування вин та традицій виноградарства.

 

Джерело фото: ukrainka.org.ua.

Коли: 8 травня. Детальніше про фестиваль «Угочанська лоза» 2016.

Де зупинитись у Виноградові: оберіть готель чи хостел за смаком.

ФЕСТИВАЛЬ ПИСАНОК, КИЇВ

Мабуть, кожен другий знає, що таке фарбувати пасхальні яйця. Але точно не півтораметрові! Майже 400 писанок висотою у 1,5 метри вже готові та чекають святкового розпису – сам процес варто побачити наживо. Окрім конкурсу, для гостей передбачена цікава фестивальна програма.

 

Автор фото: Ігор Добруцький.

Коли: з 23 квітня до 9 травня. Детальніше про фестиваль писанок 2016.

Де зупинитись в Києві: готель, хостел чи апартаменти.

ФЕСТИВАЛЬ ПОВІТРОПЛАВАННЯ «КУБОК ПОДІЛЛЯ», КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

Фестивалі у травні важко уявити без Кам'янця. Політати над просторами природної краси Поділля, увібрати солодкі теплі промені заходу сонця та побачити все місто з висоти пташиного польоту… Неперевершені враження! Подаруйте собі щастя бути по-справжньому вільним! Такі емоції здатен подарувати фестиваль-змагання з повітроплавання.

 

Джерело фото: spart-aeros.com.ua.

Коли: з 20 по 22 травня. Детальніше про фестиваль повітроплавання «Кубок Поділля».

ДЕНЬ МІСТА, КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

Цьогорічний травень для міста виявиться непростим – наплив туристів просто скажений! Кам’янець-Подільський став одним з найпопулярніших місць, куди хочуть втекти українці від рутинної буденності. І не дарма – саме тут відбудуться найвидовищніші та найяскравіші фестивалі місяця. Поспішайте, вже зараз практично нереально знайти місце в турах, квитки на потяг та вигідні місця в готелях.

 

Джерело фото: victoria-tur.vn.ua.

Коли: 21 травня. Детальніше про День міста Кам’янець-Подільський.

ФЕСТИВАЛЬ «СРІБНИЙ ТАТОШ», ЧИНАДІЄВО

Подорожі в часі неможливі? Але тільки не для замку Сент-Міклош у Чинадієво. Наприкінці травня місто порине у справжнє середньовіччя – видовищні масштабні лицарські поєдинки, вражаючі вогняні шоу, смачнючі сюрпризи тої епохи – і це далеко не все, що чекатиме на фестивалі «Срібний Татош».

 

Джерело фото: zakarpattya.net.ua.

Коли: з 21 по 22 травня. Детальніше про фестиваль «Срібний Татош» 2016.

ДЕНЬ МІСТА, КИЇВ

А от День народження столиці традиційно святкують в останні вихідні травня. На свято зберуться музиканти, аматори з розважальною програмою, талановиті майстри підготують показові виступи та майстер-класи. Не проґавте чудову нагоду весело відпочити в Києві.

 

Джерело фото: dt.ua.

Коли: 28–29 травня.

Джерело: Фіртка
Розділи: Туристичні новини

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути