chrome firefox opera safari iexplorer

Художній музей в Луцьку запрошує на відкриття виставки «Лебедина пісня»

08 квітня 2016 о 14:00

8 квітня 2016 року о 15 год. у Художньому музеї відбудеться відкриття виставки творів художниці Софії Караффи-Корбут «Лебедина пісня», на якій будепредставлено35 ілюстрацій до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» із фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки. У цих творах досконало розкрився феноменальний талант мисткині. Робота над ілюстраціями продовжувалась понад 4 роки, а книга була надрукована уже після смерті художниці…

Довідково:

Софія Петрівна Караффа-Корбут народилася у Львові 23 серпня 1924 року. Дитинство її пройшло в Куткорі теперішнього Буського району на Львівщині. Навчалася у Львові: спершу – в школі сестер Василіянок, потім – у гімназії, школі у Стрию. У 1944 – 1946 – у Львівському художньо-промисловому училищі. Після створення Львівського інституту, починає вчитися на факультеті живопису. На третьому курсі переходить на відділення кераміки.

У 1953 році після здобуття вищої освіти працювала на Львівській скульптурно-керамічній фабриці. Художниця пробувала себе в різних техніках, але найповніше проявила себе у графіці – станковій, чорно-білій і кольоровій ліногравюрах та ілюстраціях до книжок. Протягом 1961 – 2001 років вийшло у світ 60 книжок з її ілюстраціями тиражем майже 7 млн. примірників. Софія Петрівна Караффа-Корбут ілюструвала твори як класиків української літератури, так і сучасників.

У 1967 році побачив світ Шевченків «Кобзар» (34 ілюстрації). Усього за мотивами поезій Т. Г. Шевченка художниця створила впродовж 1961 – 1968 років понад 100 ліногравюр. Вершиною творчості художниці став великий цикл ілюстрацій до поеми І. Франка «Іван Вишенський», над якими працювала 13 років.

Померла Софія Петрівна Караффа-Корбут 29 листопада 1996 року. Похована в селі Куткорі. 23 липня 2000 року на її могилі освячено пам’ятник роботи відомого львівського скульптора, професора Академії мистецтв Івана Микитюка.

Початок акції: 8 квітня (п’ятниця) 2016 року о 15.00 годині.

Місце зустрічі: Художній музей у Луцьку – відділ Волинського краєзнавчого музею,
м. Луцьк, вул. Кафедральна 1-А, (Замок Любарта).

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути