chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині готуються до ювілею Івана Марчука

19 квітня 2016 о 16:51

Як відомо, 2016 рік проходить на Тернопільщині під знаком творчості знаменитого земляка — народного художника України Івана Марчука, який, за рейтингом авторитетної британської газети Daily Telegraph, входить до сотнi найвизначніших геніїв сучасності, нагадує Україна молода.

Майже 80 років тому митець народився в невеличкому селі Москалівка Лановецького району Тернопільщини, куди і зараз часто приїжджає й опікується місцевою школою, в якій створено перший у світі музей його імені.

А ще пан Іван є почесним громадянином міста Тернополя. І ось наприкінці минулого тижня в обласному центрі, де активно готуються відзначати 12 травня його ювілей, на честь Івана Марчука відбулося відразу три непересічні події.

Передусім в арт-галереї за участю самого митця було відкрито виставку його картин під назвою «Генотип вольності». Як пояснив художник присутнім, таку назву він дав експозиції тому, що почувається в мистецтві, як «найвільніша людина на світі», бо не має жодних зобов’язань перед можновладцями і не згинався перед режимами.

Того ж дня в тернопільському Українському домі «Перемога» відбулося відкриття оригінальної персональної фотовиставки заслуженого журналіста України Олега Снітовського «Вітражі душі». Для неї автор зібрав майже півсотні надзвичайно емоційних світлин, на яких можна побачити митця «неофіційним» і які наче дають можливість зазирнути глибоко в душу Майстра.

За пропозицією обласної влади на 80-й день народження художника ця фотовиставка експонуватиметься в його рідній Москалівці, відтак у рамках «Року Івана Марчука на Тернопільщині» буде по черзі демонструватися в кожному райцентрі області.

І, нарешті, третьою подією, що її присвятили в Тернополі славетному землякові, стала презентація альбому портретів-шаржів Івана Марчука, створених відомим тернопільським карикатуристом Миколою Дмітрухом.

До речі, під час одного із згаданих заходів від представника Тернопільської міськради прозвучало запевнення про готовність влади міста створити в Тернополі музей з постійною експозицією картин Івана Марчука. Що ж, дай Бог, як то кажуть!

А насамкінець — про сумне. Виступаючи перед тернополянами, їхній земляк-геній зізнався, що зараз йому... зовсім не твориться. «Працювати хочеться і робити є що, але ситуація зараз така, що пензлик до рук не лізе», — відверто розповів він.

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути