chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент перейменував Дніпропетровськ на Дніпро

19 травня 2016 о 11:13

Верховна Рада у межах декомунізації ухвалила рішення про перейменування міста Дніпропетровськ на Дніпро, прибравши з назви згадку про комуністичного діяча Григорія Петровського.

За це рішення проголосували 247 членів парламенту.

Проти виступила фракція «Опозиційного блоку», яка пропонувала зберегти радянську назву Дніпропетровськ, вважаючи, що його називають на честь апостола святого Петра.

За різними опитуваннями, більша частина мешканців Дніпропетровська виступала за формальну збереження назви, але неформально самі скорочено називають його «Дніпро».

Мер міста Дніпропетровськ Борис Філатов в інтерв’ю ВВС Україна підтримував перейменування міста на Дніпро.

У межах декомунізації вже перейменували низку міст України.

Зокрема, у Донецькій області місто Димитров стало Мирноградом, а Красноармійськ – Покровськом.

В Одеській області Котовськ став Подільськом, а у Чернігівській Щорс – Сновськом.

Артемівськ на Донеччині вже носить стару назву Бахмут, Дзержинськ став Торецьком, а Красний Лиман перейменували на Лиман.

Іллічівськ, що в Одеській області, змінив назву на Чорноморськ.

Місто Червонозаводське на Полтавщині перейменоване на Заводське, а Орджонікідзе Дніпропетровської області носить назву Покров.

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути