chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні будують першу в Україні «зелену школу»

10 червня 2016 о 11:18

Нову школу за сучасними технологіями будують на базі Антонівської ЗОШ №21, що в передмісті Херсона.

Будівництво «зеленої школи» відбувається з урахуванням технологій енергозбереження. Зокрема, заклад обладнують сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, а також сонячними батареями, які розташують на даху школи, повідомляє «День». 

У школі зможуть навчатися до 200 дітей — вдвічі більше, ніж раніше. Новий корпус передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнату, читальний та актовий зали, туалети з душовими кабінами.

Проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в межах програми фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності».

Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен говорить, що у Фінляндії такі технології популярні через зручну збірну конструкцію, яка може експлуатуватися до 100 років.

«Каркас школи доставили із Фінляндії. Наразі тривають будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. В експлуатацію школа буде введена 1 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу, а й поділитися власним досвідом і знаннями, щоби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. «Зелена школа» — втілення екологічного мислення. Поки що такий проект — єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній», — каже Юхані Тойвонен.

Новий навчальний заклад будується за співфінансування Херсонської міської ради, яка надала два мільйони гривень, та фінської сторони — 3,5 мільйона.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, цей приклад підштовхнув до ідеї побудувати подібну школу в селищі Комишани, але вже лише за кошти міста.

Розділи: Новини освіти

14 грудня

Інші дати
Народився Данило Апостол
(1654, с.Великі Сорочинці, Полтавська область - 1734) — український військовий і державний діяч кінця 17 — першої половини 18 століття, гетьман Лівобережної України в 1727—1734 роках.
Розгорнути
Народився Михайло Старицький
(1840, с.Кліщинці, Черкаська область – 1904) – українського письменника, режисера, театрального і громадського діяча. Він - автор п'єс «Богдан Хмельницький», «Маруся Богуславка», «Різдвяна ніч», «За двома зайцями».
Ніч яка, Господи, місячна зоряна, Видно, хоч голки збирай, Вийди, коханая, працею зморена, Хоч на хвилиноньку в гай! Сядем укупочці тут під калиною, І над панами я пан! Глянь, моя рибонько, - срібною хвилею Стелиться в полі туман. (Михайло Старицький)
Розгорнути
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Відзначається у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Розгорнути