chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд Гройсмана продовжує справу Кагановича

12 серпня 2016 о 11:08

“Передбачається радикальне скорочення не лише шкіл, а й сільських вчителів. Офіційно оголошено про цифру 1 тис. 300 вчителів у цьому році. А, враховуючи ідею Міністерства освіти про перехід до мінімум 10 дітей у школах, у найближчі роки може бути ліквідовано до 5 тисяч малокомплектних шкіл.

Натомість пропонується створити так звані опорні школи, що означає: в середньому в одному сільському районі буде одна така “показова школа капіталізму”, куди з решти так званих неперспективних шкіл будуть возити учнів на навчання.

Насправді ця ідея не нова. Раніше теж була ідея робити показові комуністичні села і показові комуністичні школи, навколо яких було більшість занедбаних і бідних шкіл та сіл. Нині по формі цю ідею змінили на капіталістичну, а по змісту політика знищення так званих малих і неперспективних шкіл офіційно узаконюється”, – сказав Томенко.

За словами Томенка, до професійно-технічної освіти, що вже рік не фінансується з бюджету, в наступному році хочуть додати і знищення технікумів-коледжів, які теж передають на місцеві бюджети. Плюс іще одна “оригінальна” ідея – забрати стипендії у студентів, залишивши тільки так званим соціально незахищеним категоріям.

Уряд поки що не збирається переглядати своє податкове ставлення до фермерів і до малого аграрного бізнесу, зазначив Томенко. Натомість усіляко допомагає великим агрохолдингам, які розглядають сільську місцевість як територію для заробітку.

Серед пріорітету уряду немає ні підтримки дитячих спортивних шкіл, ні закладів культури та охорони здоров’я…

“Якщо порівняти головне в програмах уряду Гройсмана стосовно села, то це дуже нагадує політику “відповідального за українське село” прибічника Сталіна Лазаря Кагановича. Там також була ідея зліквідувати малих підприємців (чи так зване куркульство) на селі, укрупнити села, створивши своєрідні пролетарські міста і викорінити все українське з них.

Отож, якщо місцеві громади знову промовчать і такі ідеї в черговому нічному бюджеті будуть проголосовані, можна буде стверджувати, що політика щодо українського села Порошенка-Гройсмана і компанії наслідує політику Кагановича і компанії”, – резюмувавТоменко.

24 червня

Інші дати
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути