chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд Гройсмана продовжує справу Кагановича

12 серпня 2016 о 11:08
ternopil.te.ua

“Передбачається радикальне скорочення не лише шкіл, а й сільських вчителів. Офіційно оголошено про цифру 1 тис. 300 вчителів у цьому році. А, враховуючи ідею Міністерства освіти про перехід до мінімум 10 дітей у школах, у найближчі роки може бути ліквідовано до 5 тисяч малокомплектних шкіл.

Натомість пропонується створити так звані опорні школи, що означає: в середньому в одному сільському районі буде одна така “показова школа капіталізму”, куди з решти так званих неперспективних шкіл будуть возити учнів на навчання.

Насправді ця ідея не нова. Раніше теж була ідея робити показові комуністичні села і показові комуністичні школи, навколо яких було більшість занедбаних і бідних шкіл та сіл. Нині по формі цю ідею змінили на капіталістичну, а по змісту політика знищення так званих малих і неперспективних шкіл офіційно узаконюється”, – сказав Томенко.

За словами Томенка, до професійно-технічної освіти, що вже рік не фінансується з бюджету, в наступному році хочуть додати і знищення технікумів-коледжів, які теж передають на місцеві бюджети. Плюс іще одна “оригінальна” ідея – забрати стипендії у студентів, залишивши тільки так званим соціально незахищеним категоріям.

Уряд поки що не збирається переглядати своє податкове ставлення до фермерів і до малого аграрного бізнесу, зазначив Томенко. Натомість усіляко допомагає великим агрохолдингам, які розглядають сільську місцевість як територію для заробітку.

Серед пріорітету уряду немає ні підтримки дитячих спортивних шкіл, ні закладів культури та охорони здоров’я…

“Якщо порівняти головне в програмах уряду Гройсмана стосовно села, то це дуже нагадує політику “відповідального за українське село” прибічника Сталіна Лазаря Кагановича. Там також була ідея зліквідувати малих підприємців (чи так зване куркульство) на селі, укрупнити села, створивши своєрідні пролетарські міста і викорінити все українське з них.

Отож, якщо місцеві громади знову промовчать і такі ідеї в черговому нічному бюджеті будуть проголосовані, можна буде стверджувати, що політика щодо українського села Порошенка-Гройсмана і компанії наслідує політику Кагановича і компанії”, – резюмувавТоменко.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути