chrome firefox opera safari iexplorer

З 14 вересня в Україну прийде осіння прохолода

12 вересня 2016 о 11:28

В усій Україні сьогодні тримається літня погода, проте з 14 вересня температура суттєво знизиться.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявила синоптик Наталка Діденко, повідомляє День.

Сьогодні температура повітря становитиме 24 — 28 градусів. На півдні та на заході — до +30 — 32.

Дощів не очікується. Хіба що трохи може накрапати на крайньому заході і Прикарпатті.

За словами синоптика, літню спеку зумовлює антициклон, який стоїть над Україною вже давно. Він блокує рух холодних повітряних мас з Півночі.

З 14 вересня в Україні суттєво похолоднішає. Денна температура знизиться до 18 — 22 градусів. Проте дощів не очікується.

Розділи: Довкілля

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути