chrome firefox opera safari iexplorer

Вінничани ініціювали музичний флешмоб на честь 100-річного ювілею «Щедрика»

02 грудня 2016 о 10:18

Священик і художній керівник жіночої хорової капели «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Назарій Давидовський організував флешмоб #Щедрик100challenge, присвячений 100-річному ювілею першого хорового виконання колядки «Щедрик», яка добре відома у світі як «Carol of The Bells».

Для того, щоб взяти участь у флешмобі, треба записати відео виконання «Щедрика» у власній обробці, кинути виклик (як мінімум) трьом колективам або виконавцям, позначити хештегом #Щедрик100challenge і розмістити відео на YouTube чи в соціальних мережах.

Долучитися до флешмобу можуть усіх охочі українців в Україні і за її межами. Для участі не обов’язково бути професійним музикантом. Головне – співати з душею, пише «День».

«Ідея провести флешмоб на честь 100-річного ювілею «Щедрика» виникла спонтанно, коли ми відвідували музей Миколи Дмитровича Леонтовича у Марківці. Дівчата з хору «Соломія» влаштували для музейників невеличний імпровізований концерт, а ті показали нам на різні варіації виконання «Щедрика». Тоді я злови себе на думці, а що можна було б ще зробити, щоб підтримати цю славнозвісну колядку. І я вирішив організувати флешмоб на зразок Іce bucket challenge, щоб кожен міг записати власне виконання «Щедрика» на відео і кинути виклик іншим трьом виконавцям чи колективам. Тобто дати можливість кожному музиканту – професійному чи аматору – реалізувати власне бачення цього твору».

Назарій Давидовський разом із жіночою хоровою капелою вивчили і розібрали партитуру твору за два дні. Записали класичне виконання колядки і кинули виклик камерному хору «Київ», камерному хору «Пектораль», хору Вінницького училища культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича, бакалаврському хору Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, гурту «Маестро Лінколь», музиканту Євгену Наумову та навіть Павлу Зіброву.

Перша відповідь не забарилася. Бакалаврський хор Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу вже передав свою естафету. Записав відео виконання і хор «Київ», причому вони кинули виклик не лише хоровим капелам в Україні, але й творчому колективу з Канади. Готується опублікувати своє виконання колядки відомий музикант Андрій Бондаренко. Погодився зняти на відео своє виконання «Щедрика» і Павло Зібров.

Мистецька Інтернет-галерея виконання «Щедрика» формуватиметься до 15 лютого, бо в цей день в Україні закінчується Коляда. Потім її презентують громадськості вже в режимі офф-лайн.

А тим часом вінничани та гості міста мають можливість насолоджуватися класичним «Щедриком» щодня, бо за ініціативи Вінницької міської ради, головний годинник міста, що на водонапірній Вежі, тричі на день «співає» «Щедрика» – о 12.00, 15.00 та 18.00 годині.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути