chrome firefox opera safari iexplorer

Влада Києва влаштовує виставку для соратниці Януковича?

25 травня 2017 о 12:23

Керівник столичного осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко висловив обурення щодо сприяння нинішньої київської влади в організації виставки живопису сумновідомої представниці Партії регіонів Ірини Акімової у Музеї книги і друкарства України — в одному з центральних музеїв України, який перебуває у комунальній власності м. Києва.

Він нагадує, що Ірина Акімова з 2007 року була активним членом Партії регіонів, займала посаду першого заступника Голови Адміністрації Януковича (2010—2014 рр.), а також – виконавчого секретаря Комітету з економічних реформ при Президентові України і представника Януковича у Кабінеті Міністрів України.

«Є величезне обурення й питання до Департаменту культури КМДА та мера Києва Віталія Кличка щодо розміщення в одному зі столичних музеїв міста експозиції картин вірної соратниці екс-президента Віктора Януковича», — цитує Олександра Федоренка «Рідний Київ».

«Іноді слова «За що стояв Майдан?» набувають просто нереального сенсу… Якщо один з центральних музеїв України, який перебуває у комунальній власності м. Києва, презентує картини колишньої першої заступниці Глави АП Януковича, збираючи при цьому у центрі Києва «тусовку» його колишніх соратників, то чи доцільно при цьому згадувати про попередню злочинну владу, боротьбу з корупцією, люстрацію тощо? Виникає питання і про відповідальність нинішньої міської влади та міських чиновників за ось такий «стратегічний розвиток» української культури», – зауважує Олександр Федоренко.

На його думку, виставка живопису Ірини Акімової «Невигадані нариси» може бути мистецьким заходом з точки зору таланту художниці, мистецької якості її художніх робіт, напрямку виконання картин. Але, враховуючи політичне минуле авторки, подібна експозиція має розміщуватися в будь-якій приватній мистецькій галереї чи салоні, але не в приміщеннях комунальної власності — власності територіальної громади Києва.

 vuam.org.ua

«Заяви київських посадовців про боротьбу з корупцією та люстрацію є несумісними з організацією творчих виставок, бенефісів, концертів чи модних показів людей, які були командою Януковича та які сьогодні мають нести відповідальність за наслідки діяльності президента-втікача. Серйозність питання полягає в тому, що, сприяючи подібним заходам, столична влада не контролює і не координує те, що відбувається в місті. Відтак, наступного разу ми можемо стати свідками музичного конкурсу імені міністра-скрипаля Михайла Кулиняка чи презентації книги з української мови від Миколи Азарова», – вважає О. Федоренко.

18 березня

Інші дати
Василь Мурашко
1894 –  військовий льотчик, командир Київського авіаційного загону Повітрянoгo флоту УНР, начальник Управління Повітряного флоту УНР (1921–1922).  
Розгорнути
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути