chrome firefox opera safari iexplorer

У Заповіднику презентували мапу «Вишивана моя Україна»

01 серпня 2017 о 11:22

28 липня 2017 року у Великій Лаврській дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в межах Всеукраїнської казначейської акції «Вишивана моя Україна» відбулася презентація вишитої мапи нашої країни. Акцію, що стартувала рік тому, куратори присвятили 25-річчю Незалежності України. Ініціатором проекту виступила Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз.

Олег Топилко (начальник відділу музейно-освітньої роботи заповідника) в образі Гетьмана Івана Мазепи привітав присутніх. Майстрині розповіли про роботу над мапою.

Карта оздоблена орнаментами, що характерні для кожного окремого регіону, державним символом – гербом України та голубом – пташкою, що є символом миру. Напис на карті інформує: «Карта вишита казначеями з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального апарату на честь 25 річниці Незалежності України з 8.08.2016 по 21.10.2016». Протягом останнього року мапу презентували у всіх областях України та навіть в Антарктиді. Варто зазначити, що перші орнаменти були вишиті працівниками Донецької та Луганської областей, які виконують свої повноваження на підконтрольній українській владі території. У прес-анонсі до презентації мапи зазначається: «Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя».

Як планують організатори проекту, в майбутньому мапа-вишиванка буде зберігатися у центральному апараті Державної казначейської служби України: «Кожна ниточка карти “Вишивана моя Україна” – це споконвічні прагнення українців до єднання, що пробудили почуття ще більшого патріотизму у непростих умовах сьогодення».

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути