chrome firefox opera safari iexplorer

Двічі перенесений конкурс диригентів імені Стефана Турчака нарешті відбудеться у Києві

23 листопада 2017 о 13:38

У Києві з 26 листопада до 1 грудня проходитиме третій Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака — одного з найвидатніших вітчизняних диригентів ХХ століття, повідомляє Україна молода.

Конкурс був заснований за ініціативою нинішнього ректора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, доктора мистецтвознавства, професора, народного артиста України, академіка Національної академії мистецтв України Володимира Рожка.

Вперше відбувся у 1994 році, наступний — до 60-річчя маестро, у лютому 1998-го.

А за Постановою Кабінету Міністрів України 2005 року конкурс набув статусу міжнародного, з проведенням раз на чотири роки. Його співзасновниками стали Мінкультури та Київміськдержадміністрація. Заходи успішно проходили у 2006-му та 2010 роках.

ІІІ Міжнародний конкурс диригентів імені С. Турчака мав проводитися з 20 лютого до 1 березня 2014 року. Але з листопада 2013-го центр Києва, де розташована муз­академія, став епіцентром протидії злочинній владі Януковича. І подальша суспільно-політична ситуація не сприяла тому, щоб музиканти могли спокійно готуватися до мистецьких заходів.

За рішенням Оргкомітету конкурс двічі переносили, хоча було подано 56 заявок із 19 країн світу.

Цьогорічний третій Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака відкриється 26 листопада в Національній опері України виставою «Спляча красуня», диригентом-постановником якої був Стефан Турчак.

Три тури відкритих конкурсних прослуховувань проходитимуть 27—30 листопада у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака НМАУ ім. П. І. Чайковського.

Закриття і нагородження лауреатів заплановане на 1 грудня в Колонному залі імені М. В. Лисенка Національної філармонії України.

Усі конкурсні прослуховування і заключний концерт лауреатів проходитимуть за участi Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України (художній керівник і головний диригент — Володимир Сіренко).

Майстерність конкурсантів оцінюватиме авторитетне журі, до складу якого входять: Євген Станкович (голова журі) — композитор, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік НАМУ; Володимир Рожок (заступник голови журі); Володимир Сіренко — диригент, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, член-кореспондент НАМУ; Павло Длябога (Швейцарія) — диригент; Катерина Дулова (Білорусь) — доктор мистецтвознавства, ректор Білоруської державної академії музики; Нормумін Султанов (Узбекистан) — народний артист Республіки Узбекистан; Мікіца Євтіч (Сербія) — диригент. Відповідальний секретар конкурсу — Анатолій Корисько.

На конкурс було подано 34 заявки. До участі у змаганні допущено 21 кандидата. У конкурсі будуть представлені 13 країн світу: Білорусь, Ізраїль, Іран, Іспанія, Німеччина, Польща, Румунія, Сербія, Сінгапур, Узбекистан, Україна, Франція, Швейцарія.

У ІІ турі залишаться 12, у ІІІ — 5 учасників. Переможці отримають премії: І місце — 5 тис. дол.; ІІ — 4 тис. дол.; ІІІ — 2 тис. дол.; дипломанти — по 500 дол. Передбачені також спеціальні призи.

12 листопада

Інші дати
Микола Сингаївський
1936 – український поет, автор пісні «Чорнобривці». Збірки поезій: «Земле, чую тебе», «Поступ» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Крушельницький
(1905, м.Коломия, Івано-Франківська область – 1934) - український письменник, художник, драматург, декоратор. Автор поем «З-над прірви», «Поема про різьбяра», драм «На скелях», «Мури і межі», п'єс «Спір за мадонну Сільвію» «На скелях (Каверна № 16)», «Бурі над Заходом», «Біле й червоне».
Немає сил, щоб нас ввігнати в ляк! Немає бур, щоб ми розбились в них! Розірвем сіть, порвем кривавий сак... Повернем в спів, у сміх Наш гнів! (Іван Крушельницький)
Розгорнути
Народився Олександр Авагян
(1944, м. Київ – 1988), український археолог, спелеолог, музикант і поет. Один із засновників української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд. Організував експедиції для дослідження печер «Озерна» та «Оптимістична» в Тернопільській області, в результаті яких було виявлено, що вони — одні з найбільших у світі.
Розгорнути
Народилася Людмила Гурченко
(1935, м. Харків -  2011) - російська актриса. Зіграла у кінофільмах "Карнавальна ніч", "Дівчина з гітарою", "Небесні ластівки", "Мама", "Вокзал для двох"  та ін.  
Розгорнути