chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого 2018 о 11:25

Соціальна реабілітація жертв злочинів являється одною із ключових проблем сучасного суспільства. Вона почала хвилювати людство досить давно. Ще в кінці минулого віку, у вересні 1985 року, сьомий конгрес ООН затвердив «Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою». Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки й захисту жертв злочинів і зловживання владою. А у 1990 році, після того як англійський уряд опублікував «Хартію жертв злочинів», у світі почали відзначати Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Серед пріоритетів свята можна відзначити забезпечення компенсації жертвам за заподіяну матеріальну та моральну шкоду.

Зараз в ряді країн прийняті й діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію матеріальної та моральної шкоди. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоєння злочинів і слюсарів, які безкоштовно вставляють замки й ремонтують вхідні двері при квартирній крадіжці.

 

Джерело: vsim.ua
Розділи: Суспільство

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути