chrome firefox opera safari iexplorer

В Черкасах тривають Чемпіонати ДСНС України з пожежно-прикладного спорту (фото, відео)

29 березня 2018 о 15:32

Сьогодні у спортивному комплексі Черкаського інституту пожежної  безпеки ім. Героїв Чорнобиля тривають чемпіонати ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях. Учасники змагаються у подоланні 100-метрової смуги з перешкодами та підніманні по штурмовій драбині у вікно 4 поверху.

Напередодні тут уже нагороджували перших переможців. У фінальному забігу у вправі “Підіймання по штурмовій драбині” впевнену перемогу здобув  Олександр Андрійчук (Волинська обл.),  друге місце – Анатолій Блажко (Дніпровська обл.) та 3-є – Євген Бельченко (Одеська обл.).

Загалом, цього року в Черкаси приїхало 27 команд із різних куточків України. Уперше серед учасників чемпіонатів – 37 дівчат. Цей факт підкреслив у своєму зверненні під час відкриття змагань глава ДСНС Микола Чечоткін. “Мене переповнює радість і гордість за наших жінок, які працюють в ДСНС”, – сказав Чечоткін.

Аліна Доброскок і Ірина Деркач (на фото ліворуч) приїхали в Черкаси у складі збірної команди Чернігівської області. Батько 19-річної студентки фізмату Національного університету “Чернігівський колегіум” ім. Т.Г Шевченка – тренер з пожежно-прикладного спорту, тому дівчина буквально зростала в атмосфері тренувальних залів і змагань з цих дисциплін, дружби і підтримки, яка існувала в команді.  Відтак була морально готова до перших у своєму житті змагань в пожежно-прикладному спорті. Обидві учасниці зізнаються, що переповнені емоціями і головне було – подолати свій страх і правильно мотивувати себе. “Впевнена, що жінкам у системі ДСНС є місце. І якщо безпосередньо брати участь у порятунку на пожежах чи НС може бути фізично важче, та робота медичної сестри чи психолога, інша допомога потерпілим – тут ми теж можемо проявити себе повною мірою”, – каже Ірина Деркач. 

Як зазначив у своєму виступі в ході урочистого відкриття змагань віце-президент Національного олімпійського комітету України Микола Томенко,  пожежно-прикладний спорт поєднує в собі і спортивні змагання, і професійну підготовку, розвиває найкращі людські якості: силу і сміливість, вправність та витривалість, цілеспрямованість і кмітливість, вміння миттєво реагувати на ситуації та працювати у команді. “Цей вид спорту демонструє готовність хлопців і дівчат захищати Україну і в мирний, і у військовий час, – сказав Томенко. – Найважливіше нам сьогодні – повернути в Україну моду на активний і спортивний спосіб життя”.
Микола Томенко і срібний призер Олімпіади-2016 Сергій Куліш передали в. о. начальнику інституту Олександру Тищенку національну олімпійську символіку в Народний музей ЧІПБ.


Також Микола Володимирович вручив м’яч за перемогу в XVI Універсіаді Черкаської області серед ВНЗ з волейболу жіночій команді ЧІПБ, а саме – капітану команди другокурсниці Олександрі Пономаренко.

Надалі на сцену запросили Головного суддю змагань, Віце-президента Федерації пожежно-прикладного спорту України Олександра Тарасова, якому Олександр Тищенко та легенда українського футболу Вадим Євтушенко з нагоди 60-річного ювілею подарували футболку СК “Рятівник” та футбольний м’яч із підписами відомих футболістів ФК “Динамо” Київ.

Змагання триватимуть до 30 березня.

Фото Сергія Черкасова та ЧІПБ

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути