chrome firefox opera safari iexplorer

11 листопада 1919 року народився Юхим Березін, більше відомий як Штепсель

11 листопада 2018 о 07:00
ru.wikipedia.org

Березін Юхим Йосипович (сценічний псевдонім — Штепсель; 11.11.1919, м. Одеса — 22.05.2004, м. Тель-Авів, Ізраїль) — актор естради та кіно, артист розмовного жанру. 

У 1941 р. закінчив Київський інститут театрального мистецтва. Під час Великої Вітчизняної війни виступав на фронті в складі ансамблю пісні і танцю Південно-Західного фронту (разом з Ю. Тимошенком у складі творчого гумористично-сатиричного дуету «Галкін і Мочалкін»). З 1946 р. виступав у складі творчого дуету «Тарапунька і Штепсель». У 1946—1948 рр. — режисер Київського російського драматичного театру ім. Лесі Українки, пізніше — актор і головний режисер Української республіканської естради. Лауреат Сталінської премії (1950), народний артист УРСР (1961). У 1991 р. виїхав до Ізраїлю, де жив до кінця життя.

У складі творчого дуету «Тарапунька і Штепсель» виконував численні естрадні сатиричні та гумористичні мініатюри, інтермедії, вистави («Везли естраду на декаду», «Рівно двадцять з гаком», «Хвилюйтесь, будь ласка» та ін.). У кіно дебютував у 1939 р. (роль у фільмі «Гомони, містечко»). Разом з Ю. Тимошенком грав у кінокомедіях «Тарапунька і Штепсель під хмарами» (1953), «Веселі зірки» (1954), «Пригода з піджаком Тарапуньки» (1955), «Штепсель женить Тарапуньку» (1957), «Їхали ми, їхали» (1962), «Сміхонічні пригоди Тарапуньки і Штепселя» (1970), «Від і до» (1976) та ін.

Популярність дуету була приголомшливою: листи Штепселю і Тарапуньці приходили з усієї країни, а фабрики іграшок виточували тисячі дерев'яних зображень артистів. Понад сорок років дует проіснував на сцені завдяки таланту, блискучому почуттю гумору, працездатності артистів.

Юрій Тимошенко і Юхим Березін познайомилися на студентській капуснику: обидва артиста вчилися в Київському театральному інституті. Майбутній Тарапунька (Тимошенко) виступав з комічною сценкою про постового регулювальника на людному перехресті, а майбутній Штепсель грав роль Лебедя в гумористичній замальовці «Мисливець і лебідь». Тимошенко підійшов до Березіна зі словами: «Якщо ми на сцені будемо удвох, то і сміху в залі для глядачів буде в два рази більше». Це був початок творчої спілки, яке проіснувало на сцені більше сорока років.

 poltava365.com

У 1941 році, як раз після закінчення інституту, Тимошенко і Березін як артисти ансамблю пісні і танцю Південно-Західного фронту гастролювали по військовим частинам. З метою підтримати бойовий дух солдатів вони придумали нові образи для своїх виступів — життєрадісних, життєлюбних і оптимістичних кухаря Галкіна і банщика Мочалкіна. Серед номерів також були і сценки, що висміюють фашистів: так, в пісні «Краще Було б не ходить» співається (від імені ворога) про те, що якби фашисти знали, як їх будуть бити, то ніколи не пішли б на українську землю.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути