chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Миколи Гроха «Відлуння світлої душі» (Акварель, пастель, графіка)

Дата події:11–29 листопада 2014 р.
Місце події:м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90, www.avsart.com.ua
Більше про подію:

Відомий український графік, заслужений художник України, багаторічний керівник художньої студії Національної спілки художників України Микола Грох – митець, до якого з рідкісним пієтетом ставляться колеги-художники, котрий користується незмінною популярністю в глядачів.

Творчий набуток цього самодостатнього й міцного майстра, пізнаваного через визначену індивідуальність, накопичувався протягом 60 років.

Заслуговують на увагу його поетично-романтичні книжкові ілюстрації 1960-х, дуже умовні й, у той же час, натурно точні гравюри на міді 1970-х, конструктивно досконалі ліногравюри й темпераментно-експресивні офорти 1980-х, лірично-пронизливі пастелі в жанрі пейзажу 1990-х, інтонаційно виразні жіночі портрети й естетично неперевершені натюрморти в техніці акварелі 2000-х років.

Шукаючи власну манеру, Микола Грох багато експериментує. Він об’єднує акварель із восковою та олійною пастеллю, акварельними олівцями, ґрунтує папір білилами, присипає вологу поверхню солями, прошкрябує форми. Так випрацьовується неповторний мистецький почерк художника.

Його улюблений жанр – натюрморт. Маестро вибудовує свої роботи на кшталт театральних постановок, ретельно добираючи місце дії, персонажів, антураж, створюючи складні багатошарові декорації. «Головний герой» тут – ірис, який віддавна був джерелом натхнення для митців, а ще – гладіолуси, водозбір, півонії, троянди, ляльки й сервізи…

Мінливий і багатогранний свого мистецтва Микола Грох представить на виставці «Відлуння світлої душі» в «АВС-арт» і вперше надасть можливість зазирнути в зазвичай приховану від глядача творчу «кухню». У залах галереї експонуватиметься його графіка малих форм, що розкривається не в остаточно завершених композиціях, а в початковому вигляді: первинні начерки й форескізи – миттєво зафіксовані «графічні думки», які виявляють душевні порухи й суб’єктивні міркування автора.

Микола Грох: «Митець завжди пише свій портрет. Навіть якщо це пейзаж чи натюрморт, уважному глядачеві не надто складно зрозуміти, якою людиною є автор. Позаяк художник у творчості не може обманювати».

Про автора

Народився 16 травня 1936 р. в Ленінграді. Дитинство провів у селі під Києвом. 1957-го закінчив Київське училище прикладного мистецтва, відділення художнього текстилю. 1960—1967 рр. – навчався в Київському державному художньому інституті. Працював у Художньому фонді України (1960—1964), у видавництві «Мистецтво» (1964—1967).

Учасник численних вітчизняних та зарубіжних виставок (із 1965-го). Займається ілюструванням книг, станковою графікою, активно працює в техніці акварелі. Понад двадцять років (спочатку у співавтосттві з Б.Туліним) працював над ілюстраціями до книги К.Стамерова «Нариси з історії костюмів».

Заслужений художник України (1982). Лауреат багатьох конкурсів на краще оформлення книги. Засновник та багаторічний очільник художньої студії при Центральному будинку художника в Києві, яку мають змогу відвідувати як діти, так і старші за віком учні.

Відкриття виставки – 11 листопада о 18 годині.

Виставка працює по 29 листопада з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути