chrome firefox opera safari iexplorer

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових

  • Полтавська область, м. Гадяч, пл. Соборна, 11
  • (05354) 3-37-44
  • вівторок-субота: з 8.00 до 17.00. Перерва на обід: з 12.00 до 13.00. Неділя-понеділок: вихідні дні.
  • Вартість екскурсійного обслуговування та квитків: 1 гривня.
Варто побачити: статуетка «Єгиптянка» – особиста річ Лесі Українки, яку вона привезла до Гадяча після подорожі до Єгипту; фрагмент вишивки чоловічої сорочки зробленої руками Лесі Українки; скіфська амфора III-II ст. до н.е.; меблевий гарнітур ручної роботи кінця XVIII - поч. XIX ст. (дуб.)
Про музей:

Музейна справа у Гадяцькому районі тісно пов’язана з діяльністю славних земляків: Лесі Українки, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Михайла Драгоманова.

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових є однією з скарбниць духовності. Створений у 1991 році, розпочав роботу у вересні 1995 року.

У музеї нараховується 171 експонат. В основному це експонати, які глибоко розкривають гадяцький період життя і творчості родини Драгоманових.

Музей тісно співпрацює з навчальними закладами міста та району, місцевими художниками, товариством «Просвіта» та іншими організаціями. Форми роботи з відвідувачами різноманітні: екскурсії, виставки, уроки-лекції, зустрічі з творчими людьми, що сприяють духовному відродженню, естетичному вихованню та задоволенню культурних потреб населення.

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути