chrome firefox opera safari iexplorer

Кобеляцький музей літератури і мистецтва

  • Полтавська область, м. Кобеляки, вул. Шевченка, 14
  • (0243) 3-40-10
  • з 8 до 17 години
  • для дітей – 1 грн.; для дорослих – 2 грн.; екскурсійне обслуговування – 6 грн.
Варто побачити: портрети відомих художників та літераторів, їх доробки.
Про музей:

Кобеляцький край надзвичайно багатий на природу, що сприяла появі видатних людей, які внесли значний вклад у розвиток культури України та у світову культуру. 

Музей літератури і мистецтва у м. Кобеляках працює з 10 лютого 1982 року. Організатором музею був учитель-краєзнавець Олексій Іванович Кулик.

Основною діяльністю музею є робота з відвідувачами, проведення екскурсій, семінарів вчителів шкіл району з образотворчого мистецтва, літератури, історії. Музей став методичним центром для студентської і учнівської молоді з питань правознавс¬тва, історії, географії, економіки та інших напрямків знань. Діє об'єднання літераторів «Ворскла».

За тематикою матеріали подані за розділами: історичний, літературний та мистецький.

В експозиції музею висвітлюються матеріали про видатних особистостей Кобеляччини: народну ар¬тистку СРСР, бандуристку, лауреата премії імені Т.Г.Шевченка Гриценко Т.О., скульптора Лоїка С.А., поета Усенка П.М., письменників Загребельного П.А., Гончара О.Т., поетеси Овдієнко Л.М.; художників Левицького Д.Г., Петрицького А.Г., Лося І.Г.; українського фі¬лософа-просвітителя Ковельського Я.П., поета, автора відомої поеми «Душенька» Богдановича І.Ф., академіка Петербурзької академії наук Остроградського М.В., відомого українсько¬го вченого у галузі технічної кібернетики Івахненка О.Г. та інших.

Культурний внесок у розвиток кобеляцького краю внесли гру¬зинські поселенці, які емігрували на початку XVIII ст. від нападів турецьких і персидських завойовників. У Біликах жили князі Жевахов, Гіреєв, Маквелов, дворяни Кахов і Мурзинов. У Кобеляках і Кишеньках проживали Баратови, в Сокільці – Чалаєв та інші.

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути