chrome firefox opera safari iexplorer

Кременчуцький краєзнавчий музей

  • 39614, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 2
  • 3-90-66, 3-91-05, 3-91-31.
  • щодня з 9.00 до 16.30; вихідні – середа, четвер.
  • для дітей – 50 коп., для дорослих – 1 грн., екскурсійне обслуговування: дорослих – 10 грн.; дітей – 5 грн. Безкоштовне відвідування для учасників Великої Вітчизняної війни, дітей до 5 років, у Міжнародний день музеїв та День міста (останній вихідний вересня).
Про музей:

Кременчук – одне з найстаріших міст на українському Дніпрі. Історія краю починається з давніх-давен, коли по берегах Дніпра селилися різні племена, які стояли на досить високому рівні розвитку.

Хранителем цієї історії у місті є Кременчуцький краєзнавчий музей. У 1975 році відбулося відкриття експозиції, яка на сьогодні розташована в 11 залах музею, два з яких – виставкові. Експозиція висвітлює теми з природничого та історичного краєзнавства.

За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. Представлена чудова колекція мінералів та гірських порід, а також унікальний зразок викопного бурштину вагою 525 г. Екскурсії в залах природи супроводжуються відеофільмами про червонокнижні та заповідні об’єкти краю, про звички птахів та звірів. 

Археологічна колекція музею нараховує 6 тисяч предметів, що охоплюють часовий діапазон з мустьєрської доби палеоліту до матеріалів розкопок пізньосередньовічної фортеці Кременчук: неолітичні знахідки дніпро-донецької культури, комплекс рогових мотик середньостогівської культури у поєднанні з кістками свійського коня, комплекс черняхівського посуду з дитячого поховання кінця IV – початку V ст., чудова колекція давньоруського посуду, прикраси, енколпіон тощо. 

Особливу увагу відвідувачів привертає зал Великої Вітчизняної війни з діорамою «Визволення Кременчука від фашистських загарбників». Презентовано 32 альбоми – рукописна Книга Пам’яті, де зібрано матеріали про загиблих у роки війни кременчужан. Постійно діюча виставка «Цього забувати не можна» про долі в’язнів концтаборів та остарбайтерів є найбільш інформаційно насиченою з цієї теми в Україні. 

Щомісяця у виставкових залах музею експонуються виставки художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дитячих робіт, фотографії та ін.

Проводяться заняття з народознавства, уроки Школи музейної освіти, Школи естетичного виховання, зустрічі з поетами, художниками, ветеранами бойових дій та іншими видатними людьми міста. 

Особливо захоплює кременчужан свято «Ніч у музеї», яке проводиться у Міжнародний день музеїв.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі