chrome firefox opera safari iexplorer

Кременчуцький краєзнавчий музей

  • 39614, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 2
  • 3-90-66, 3-91-05, 3-91-31.
  • щодня з 9.00 до 16.30; вихідні – середа, четвер.
  • для дітей – 50 коп., для дорослих – 1 грн., екскурсійне обслуговування: дорослих – 10 грн.; дітей – 5 грн. Безкоштовне відвідування для учасників Великої Вітчизняної війни, дітей до 5 років, у Міжнародний день музеїв та День міста (останній вихідний вересня).
Про музей:

Кременчук – одне з найстаріших міст на українському Дніпрі. Історія краю починається з давніх-давен, коли по берегах Дніпра селилися різні племена, які стояли на досить високому рівні розвитку.

Хранителем цієї історії у місті є Кременчуцький краєзнавчий музей. У 1975 році відбулося відкриття експозиції, яка на сьогодні розташована в 11 залах музею, два з яких – виставкові. Експозиція висвітлює теми з природничого та історичного краєзнавства.

За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. Представлена чудова колекція мінералів та гірських порід, а також унікальний зразок викопного бурштину вагою 525 г. Екскурсії в залах природи супроводжуються відеофільмами про червонокнижні та заповідні об’єкти краю, про звички птахів та звірів. 

Археологічна колекція музею нараховує 6 тисяч предметів, що охоплюють часовий діапазон з мустьєрської доби палеоліту до матеріалів розкопок пізньосередньовічної фортеці Кременчук: неолітичні знахідки дніпро-донецької культури, комплекс рогових мотик середньостогівської культури у поєднанні з кістками свійського коня, комплекс черняхівського посуду з дитячого поховання кінця IV – початку V ст., чудова колекція давньоруського посуду, прикраси, енколпіон тощо. 

Особливу увагу відвідувачів привертає зал Великої Вітчизняної війни з діорамою «Визволення Кременчука від фашистських загарбників». Презентовано 32 альбоми – рукописна Книга Пам’яті, де зібрано матеріали про загиблих у роки війни кременчужан. Постійно діюча виставка «Цього забувати не можна» про долі в’язнів концтаборів та остарбайтерів є найбільш інформаційно насиченою з цієї теми в Україні. 

Щомісяця у виставкових залах музею експонуються виставки художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дитячих робіт, фотографії та ін.

Проводяться заняття з народознавства, уроки Школи музейної освіти, Школи естетичного виховання, зустрічі з поетами, художниками, ветеранами бойових дій та іншими видатними людьми міста. 

Особливо захоплює кременчужан свято «Ніч у музеї», яке проводиться у Міжнародний день музеїв.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі