chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальна музей-садиба Олеся Гончара

  • 39250, Полтавська область, Кобеляцький район, с. Суха, вул. Олеся Гончара.
  • 0962052330
  • вівторок, середа, субота, неділя: з 9 до 18 год. Перерва: 13.00 – 14.00. Понеділок – методичний день
  • для дорослих – 2 грн., для учнів, студентів, пенсіонерів – 1 грн. Екскурсійне обслуговування – 5 грн. Безкоштовне відвідування: ветерани війни і праці, діти-сироти.
Варто побачити: предмети, які належали родині Гончарів; особисті речі Олеся Гончара; рукописні перші сторінки повісті «Альпи», занотовки до романів «Циклон», «Таврія», «Бригантина», «Собор». Велику цінність представляє собою портативна друкарська машинка письменника, листи до друга письменника Олеся Юренка та листи до Олеся Гончара від товариша-однокласника Миколи Білограда. З цікавістю вслуховуються відвідувачі у магнітофонний запис уривка з роману «Циклон», який читає сам Олесь Гончар.
Про музей:

Музей-садибу Олеся Гончара облаштовано у невеличкій селянській хаті, побудованій 1892 року Гаврилом і Єфросинією Гончарами. 28 серпня 2000 року відбулося урочисте відкриття літературно-меморіального музею-садиби за участю вдови письменника Валентини Гончар. Щорічно, 3 квітня та 14 липня у музеї проводяться літературно-музичні вечори пам’яті письменника.

У вітринах, згідно з хронологією, розміщено матеріали про Гончара – кореспондента районної газети «Розгорнутим фронтом», Гончара-студента, Гончара-фронтовика, Гончара-майстра художнього слова. 

Під час екскурсії відвідувачі мають змогу почути голос Олеся Гончара. Один із записів передав заслужений артист України, директор Національного радіо України Василь Обручов; інші – переписані з фонотеки Гончарів.

Окремим острівком експозиції є стіл, який імітує робочий куточок письменника у його київській квартирі. 

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути