chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей П.М. Ангеліної

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700
  • (06257) 4-22-63
Про музей:

В 1965 році з ініціативи учнів 10 класу Старобешевскої середньої школи була створена кімната-музей Паші Ангеліної, що в 1966 році одержала статус музею. Меморіальний музей П.М. Ангеліної – єдиний не лише в країні, але й в усьому світі музей, який присвячений жінці-працівниці.

За 47 років свого життя Ангеліна стала легендою. У 1933 році вона організувала першу в країні жіночу тракторну бригаду і стала ініціатором стахановського руху в сільському господарстві. Депутат Верховної Ради СРСР. Герой Соціалістичної Праці (1947, 1959). Лауреат Державної премії СРСР (1964). Мати чотирьох дітей.

В експозиції музею виставлені фотографії американських тракторів «Фордзон», перша техніка вітчизняного виробництва.
Самий доступний і цікавий зал – меморіальний зал, у якому людина почуває себе в гостях у Паші. Показана її депутатська діяльність – в 24 роки в 1937 р. Паша була обрана депутатом Верховної Ради СРСР і була їм до останнього дня свого життя (21 січня 1958 р.). 

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути