chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії міста Сімферополя

  • 95000, м. Сімферополь, вул. Пушкіна,17
  • (0652) 62-12-42, 60-88-40
  • з 10.00 – 17.00
    Вихідний - понеділок
Про музей:

Музей історії міста Сімферополя. Рішення про його створення було прийняте  в липні 2008 р. Сімферопольською міськрадою. Музей є  установою комунальної власності м. Сімферополя, тому основні напрями його діяльності і завдання тісно пов'язані  з культурним, соціальним і економічним розвитком міста.

Будівля музею, розташована в центрі міста  вул. Пушкіна, 17  є цікавим зразком  архітектури другої половини 19 ст. і пов'язано з життям і діяльністю багатьох відомих людей, що залишили яскравий слід в історії світової культури, у тому числі і ученого-флоризму Е.В.Вульфа. Уродженець Сімферополя Е.В. Вульф, доктор філософії і біологічних наук, професор Таврійського університету,, що багато років працював в Нікітському ботанічному саду, здобув популярність як автор багатьох публікацій по ботаніці  півострова і, передусім, дослідження «Флора Крима».

У червні 2009 р. музей відкрився для відвідувачів. У 4 залах розмістилася експозиція, присвячена історії міста, художні і фотовиставки.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути