chrome firefox opera safari iexplorer

Музей М. М. Бенардоса

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • з 9.00 до 17.00

    Вихідний день: середа, четвер
Про музей:

Музей створений за участю Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відкритий у травні 1981 р. на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання. Розміщений у поміщицькому будинку, пам'ятці архітектури сер. ХІХ ст.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст. М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з технічними винаходами і проектами. Відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника, експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Виставка «Історія зварювання» знайомить з розвитком технологій зварювання та з'єднання матеріалів з давніх часів до сучасного зварювання в космосі (зокрема, представлені матеріали першого космічного зварника – В. Кубасова). Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання.

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути