chrome firefox opera safari iexplorer

Нумізматична виставка Державного історико-культурного заповідника м.Острог

  • 35800 м.Острог, проспект Незалежності,45
  • (03654) 2-26-98
  • щодня, крім понеділка з
    9.45 - 17.00
    П’ятниця 9.45 - 16.00
    Каса та вхід до 17.00
  • для дорослих – 5 грн.; для студентів, учнів, дітей – 3 грн. Безкоштовне відвідування: остання неділя кожного місяця.
Варто побачити: надзвичайно цікавим явищем в нумізматиці є скарби. Вони відображають як історію економіки та торгівлі, так й історію окремих людей. В експозиції представлені монетні та монетно-речові скарби XVIIст., а також скарб який належав острозькый єврейській родині, що загинула в лихоліттях Другої світової війни. Окрасою колекції є повна збірка сучасних пам'ятних та ювілейних монет незалежної України, одна з двох музейних зібрань держави. Створення такого комплексу стало можливим завдякі підтримці Національного Банку України(В.Ющенко, В.Стельмах)
Про музей:

У грудні 1997 року розпочала відлік часу одна з наймолодших постійнодіючих виставок Державного історико-культурного заповідника м. Острога — нумізматична виставка. Експозиція виставки розглянута в залі житлового будинку кінця ХІХ століття, який належав сім'ї Шейненбергів. Підставою для побудови експозиції стала збірка предметів нумізматики, початки формування якої відносять до 1909 року. Нині колекція нараховує більше 11 тис. одиниць збереження. Сучасна збірка — монети, нагороди, бони і цінні папери — виникла завдяки кропіткій роботі багатьох поколінь науковців музею, подарунками офіційних та приватних осіб. Вперше за 86 років існування музею поряд з предметами нумізматики представлені шати до ікон XVIIІ поч. ХХст., виготовлені українськими та російськими майстрами.

Значну частину збірки складають монети, паперові гроші та нагороди російської імперії. Експозиція виставки розпочинається монетами Петра І, який у 1704 році провів грошову реформу, в ході якої було закладено основи грошової системи Росії, що функціонувала більше двохсот років. Увага відвідувачів привертають, насамперед, золоті монети Петра І та Катерини ІІ, провінційні випуски Росії, державні нагороди Російської імперії, посадові знаки, відзнаки громадських товариств, ювілейні полкові відзнаки. Серед останніх найцікавішими є полкові відзнаки 126 Рильського піхотного полку, який квартирував в Острозі, випущені до його сторіччя.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути