chrome firefox opera safari iexplorer

Первомайський краєзнавчий музей

  • 55220, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Дзержинського, 10
  • (05161) 4-22-72
Про музей:

Первомайський краєзнавчий музей було засновано в 1927 році. Ініціатором створення був вчений К. В. Харлампович. Він був членом археологічної експедиції Академії Наук України, яка проходила в 1928—1935 роках и називалась “Південнобузька археологічна експедиція”. Саме в цьому краєзнавчому музеї зберігалась основна археологічна колекція, яка була знайдена в роки експедиції. В експозиції музею на той час було близько 20000 експонатів.
Основна функція музею – це не просто показ експозицій, але й збір матеріальних та інформаційних джерел для того, щоб зберегти історію краю для майбутніх поколінь.

У музеї функціонує три виставкові зали, які максимально використовуються. Проводяться періодичні виставки з фондів Первомайського та обласного краєзнавчого музеїв. Виставляють свої роботи майстри декоративно-прикладного мистецтва, місцеві художники. Неодноразово експонувались предмети із приватних колекцій. Виставки – це основна форма роботи, за допомогою якої музейні працівники намагаються привернути увагу відвідувачів. Розроблено цілий ряд лекцій і тематичних екскурсій, як по експозиції музею, так і з різних аспектів культури та історії. Такі лекції користуються великою популярністю.

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути