chrome firefox opera safari iexplorer

Приазовський районний краєзнавчий музей

  • 72401, смт. Приазовське, вул. Горького, 76
  • (0233) 2-30-15
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота,неділя
  • Безкоштовне відвідування: 18 травня
Про музей:

У Приазовському районі краєзнавчий музей відносно молодий – йому понад 30 років. Починав він свою діяльність як музей селища і діяв на громадських засадах, а з 1994 року як державний музей.

На сьогодні у фондах районного музею зберігається понад 2000 тис. експонатів основного фонду і понад 1000 допоміжного. Відвідуючи приазовський музей, ви ознайомитесь не тільки з історією заселення краю, а й з людьми, які стали відомими у  всьому світі.

Переступаючи поріг музею, ви потрапляєте у галерею картин місцевого художника Зюзіна О.К., на полотнах якого відкриваються чарівні куточки рідного Приазов’я. У виставковому залі — експозиції про славетні сторінки життя прославлених земляків: двічі Героя Радянського Союзу Петрова В.С., Героїв Радянського Союзу Реви І.М., Кузьменка І.П., Воротинцева М.П., Холодного Г.С., всесвітньо відомих мандрівників – братів  Федора та Павла Конюхових, гордість української літератури Міщенко Д.О.

Матеріали першого залу охоплюють історію заселення  краю, в експозиції якого ви ознайомитесь з історією українського глечика, російського самовару, болгарського бекира (мідне відро) , албанської тапси для виготовлення  смачної петули , а також з історією життя видатних людей цих народів : Віхляєва І.І., Христо Ботєва, Орманджи К.С.

 

21 лютого

Інші дати
Ігор Шамо
1925 – український композитор. Однаково успішно виступав у цілком різних видах, формах і жанрах музичної творчості. Народний артист України. Автор музики до гімну столиці – пісні «Києве мій»
Розгорнути
Володимир Малик (Сиченко)
1921 – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів: «Посол Урус-шайтана», «Фірман султана», «Чорний вершник», «Шовковий шнурок», що склали тетралогію «Таємний посол»; «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.
Розгорнути
Міжнародний день рідної мови
«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь Захарченко
Розгорнути
Народився Дмитро Нитченко (Чуб)
(1905, м. Зіньків Полтавської обл. - 1999) - український письменник, педагог, громадський діяч. Активний представник української діаспори в Австралії. Автор збірки оповідей "Живий Шевченко", книжок "Стежками пригод" та "Слідами Миклухи-Маклая", багатьох оповідань, віршів, нарисів про подорожі.
Розгорнути
Народився Вікентій Хвойка
(1850, с.Семин, Чехія - 1914) - український археолог чеського походження. Відкрив пам'ятки трипільської культури в селах Трипілля, Жуківці, Стайки на Київщині, зробив класифікацію пам'яток і встановив час її виникнення (4–3 тис. до н. е.).
Розгорнути
Народився Дмитро Мілютенко
(1899, м. Слов"янськ - 1966), український актор, народний артист СРСР. Ролі: Пузир ("Хазяїн" Карпенка-Карого), Хлопов ("Ревізор" Гоголя), Часник ("В степах України" Корнійчука).
Розгорнути