chrome firefox opera safari iexplorer

В української Вікіпедії нове досягнення — 333 333 статті

23 грудня 2011 о 11:48

Сьогодні українська Вікіпедія подолала відмітку у третину мільйона статей. Про це УНН повідомили у прес-службі ГО «Вікімедіа Україна».

Наразі українська Вікіпедія посідає 14 місце за кількістю статей серед усіх 282 мовних розділів. Нині в україномовній Вікіпедії зареєстровано близько 120 тисяч користувачів, дві тисячі з них є активними, тобто здійснили за останній місяць принаймні одне редагування. Очікується, що протягом грудня в українській Вікіпедії буде переглянуто 50 мільйонів сторінок.

Вікіпедія – є найбільшою україномовною енциклопедією в світі. Приміром, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – УРЕ, виданій протягом 1974–1985 років, налічується близько 50 тис. статей. Головна мета Вікіпедії – збирання та систематизація енциклопедичних знань з усіх сфер життя людини та передача їх у вільній формі, якими може будь-хто скористатися, хто має доступ до інтернету. Так само кожна людина може зробити свій внесок до Вікіпедії. За правилами Вікіпедії для убезпечення від помилкових та неправдивих тверджень кожна стаття має посилатися на авторитетні джерела: авторитетні енциклопедичні видання, результати досліджень, друковані, та он-лайнові видання.

Стаття «Симфонія № 40 (Моцарт)», створена о пів на другу ночі 23 грудня 2011 року, стала 333 333-ю в українській Вікіпедії. Її автором став користувач A1. Під цим іменем до української Вікіпедії дописує український композитор Андрій Бондаренко.

Довідка. Рубіж у 100 тисяч статей українська Вікіпедія подолала в березні 2008 року, для чого її редакторам знадобилося чотири роки. За два наступні роки було написано ще сто тисяч статей, а 31 серпня 2011 року в українській Вікіпедії була написана 300 тисячна статей. Також у лютому поточного року українські вікіпедисти обігнали фінську, а у липні – норвезьку Вікіпедії.

Нагадаємо, що в кінці січня 2012 року українська Вікіпедія святкує своє 8-річчя від часу першої створеної статті.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути