chrome firefox opera safari iexplorer

4 лютого — день пам’яті апостола Тимофія

04 лютого 2021 о 00:59

Ти слідував за мною у вченні, житті, вірі, любові, гонінні та стражданні.

Послання апостола Павла

Той, хто шанує Бога. Таке значення має ім'я Тимофій у перекладі з грецької мови. Серед усіх святих із цим ім'ям найвідомішим є апостол Тимофій, учень святого Павла.

У Новому Заповіті є два послання, написаних на його адресу апостолом Павлом. У них відомий благовісник називає Тимофія своїм «улюбленим учнем», навіть сином.

Саме проповідь та чудеса апостола Павла у малоазійському місті Лістра сприяли наверненню до Христа юного Тимофія. Відтоді він — вірний супутник і помічник святого Павла. Згодом Тимофій став єпископом у місті Ефес.

За ревну проповідь християнства, боротьбу з язичництвом він зазнав у 80-му році мученицької смерті.

У народі 4 лютого підмічали: «Чим більше снігу випаде на Тимофія – Напівзимника, тим більший буде врожай зернових. А якщо опівдні усміхнеться сонце, то закличе у гості весну».

Джерело: УНІАН
Розділи: Традиції

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути