chrome firefox opera safari iexplorer

30 жовтня: це цікаво знати

30 жовтня 2019 о 00:05

«Не бійтеся втратити свою індивідуальність.
Хто краще Працює, до того приглядайтесь.
Не треба боятись запозичувати у іншого, треба намагатися зробити краще.
Індивідуальність сама виявиться, коли майстер визріє».
Михайло Бойчук

У народі 30 жовтня казали, що «На Осія колесо з віссю прощається» – це означало закінчення літнього шляху.

За церковним календарем 30 жовтня вшановували пророка Осію; пресвятогомученика Андрія Критського; преподобного Антонія Леохновського, Новгородського; мучеників безсрібників Косму і Дем’яна Аравійських і братів їхніх мучеників Леонтія, Анфіма і Євтропія; перенесення мощей праведника Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського.

Іменинники 30 жовтня:

Андрій, Кузьма, Леонтій, Лазар, Дем’ян.

30 жовтня народились:

1882 – Михайло Бойчук – український художник-монументаліст, лідер групи «бойчукістів». Один із засновників монументального мистецтва України ХХ століття.

1911 – Григорій (Грегор) Крук – український скульптор та графік, який працював у Німеччині. Основна тема творчості: історична доля України – понад 300 скульптур різного формату; в т. ч. «Портрет патріарха Йосипа Сліпого», «Монахиня», «Відпочинок», «Селянське подружжя».

Події 30 жовтня:

1270 – почався 8-й (останній) хрестовий похід.

1888 – Джон Лауд запатентував кулькову ручку.

1918 – капітуляція Османської Імперії в 1-й світовій війні.

1925 – шотландський винахідник Джон Берд продемонстрував роботу першого у Великобританії телевізійного передавача.

1941 – розпочалася оборона Севастополя.

1941Франклін Делано Рузвельт схвалив виділення 1 мільярда доларів на допомогу Радянському Союзу.

1943 – на Московській конференції підписано угоду про створення ООН.

1961 – СРСР здійснив найпотужніший в історії вибух водневої бомби.

1967 – уперше в космосі здійснено автоматичне стикування кораблів «Космос-186» і «Космос-188».

1990 – на Луб’янській площі в Москві встановлено Соловецький камінь на згадку про жертви політичних репресій.

Чи знаєте ви, що:

Про ромашку

Ромашка стала так називатися всього лише 200 років тому. Ця назва походить з польської та є спотвореним латинським словом romana, тобто «римська». В середині XVI століття поляки називали цю квітку «романів колір». «Ромашка» стала здрібнілою формою і вперше використовувалася під такою назвою в кінці XVIII століття в рецептах російського агронома А. Г. Болотова.

На латині ромашка називається Matricаria, що перекладається як «маткова трава», оскільки ця рослина тоді була найпопулярнішим засобом при жіночих хворобах. Цю назву вперше використав шведський лікар і ботанік Альбрехт фон Галлер, а ось у Плінія Старшого в «Природній історії» ромашка фігурує під ім’ям Chamaemellon (З сайту cikavo-znaty.com).

«Рідна країна»

Розділи: Календар

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути